| blondissima a întrebat:

Ce te face mai fericit, a iubi sau a fi iubit?

Răspuns Câştigător
| heddy10 a răspuns:

A iubi.

58 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandoua.
Ce te face fericit, a darui sau a primi?

Răspuns utilizator avertizat
| SloOpY a răspuns:

Pai fericirea consta in a iubi si a fi iubit...deci sunt ambele

| LittleDrop a răspuns:

Sa iubesti fara ca celalalt sas te iubeasca nu aduce fericirea deplina. Sa fii iubit dar sa nu iubesti sigur nu duce la fericire, daca cel care te iubeste te preseaza. poate deveni stresant.

Pe mine ma face fericita sa iubesc si sa fiu iubita, cele doua lucruri se completeaza si se imbina armonios, si perfect.

Parerea mea. happy

NOname
| NOname a răspuns:

A iubi.

Dacă sunt iubită, fără să iubesc, rămân rece, mai degrabă simt că îl chinui pe celălalt şi acest lucru mă apasă. În schimb, dacă iubesc, fără să fiu iubită, mă simt fericită, chiar dacă e o fericire umbrită.

Deşi Tolis spune că...
"Să iubeşti nu e nimic.
Să fii iubit e ceva.
Să iubeşti şi să fii iubit e totul."

Tocmai l-am contrazis pe Tolis. Ce tupeu, nu? Toanta de mine!

| Sebastian_5003 a răspuns:

Cele 2 se completeaza reciproc alcatuind un echilibru.(parerea mea)

| blondissima explică:

@sυммleя, a darui. Niciun cadou nu ma poate face la fel de fericita ca atunci cand numar stelele din ochii celor carora le-am facut cadouri. Iti poti imagina cat sunt atat de obsedata de chestia asta daca si un baietel de patru ani mi-a spus la un moment dat foarte serios : " Alt cadou? In fiecare zi altul? Ajunge atatea cadouri! " laughing

| NoNameJunior a răspuns:

Ambele.daca as iubi pe cineva dar el nu simte acelasi lucru, nu sunt fericita. daca el ma iubeste iar eu nu, iarasi nu e bine. deci si una si alta.

| anutza a răspuns:

Ambele ca un tot unitar. Nu poti cere fara sa oferi, dragostea e neconditionata.

| blondissima explică:

@anutza, dar poti oferi fara sa ceri.winking

| AdelinaC a răspuns:

A iubi pentru ca e mai sigur.

| Vizitiul a răspuns:

Nu ma pot pronunta inainte de-a experimenta. Cati din cei ce au raspuns au si experimentat in prealabil? Tare curios sunt si fara sa mor repede.

| elasexygagica a răspuns:

Baniilove struck

| Alyra a răspuns:

Atunci când iubeşti eşti foarte ferict(asta o pot garanta). E ca şi cum cineva ţi-ar fi făcut cadou...o rază de soare...şi-o floare. love struck E ceva minunat,simţi că poţi face orice,dacă zici: ''Fac asta în numele lui. love struck''
Deşi e mai bine să iubeşti şi durerea e mai mare atunci când acea persoana nu simte acelaşi lucru.
Să fii iubit:e şi asta miiiiiiinunat,doar că dacă tu nu-l iubeşti pe el/sau pe ea nu prea te bucură,în schimb atunci când iubeşti eşti fericită chiar dacă ştii că nu eşti iubită, oricât de mult ţi-ai dori să nu fii.
În concluzie:aleg prima variantă, chiar dacă cele 2 sunt cam inseparabile.

| MeScorpion a răspuns:

Personal, prefer a fi iubit.
Si ma mai face fericit un blowjob si o sticla de 40 de grade. Asta ca sa stii ce vreau de ziua mea.

| blondissima explică:

@MeScorpion,eu vreau sa fii fericit. Sa ma anunti cand va fi ziua ta sa-ti trimit doua link-uri, o poza cu o scticla de jack si un video la alegere din miile care sunt online.

| blondissima explică:

@Vizitiul, nu pot sa cred ca n-ai iubit si n-ai fost iubit. De ce glumesti in serios?

| Flav a răspuns:

@Noname - Unde am avut micul nostru conflict ( http://www.tpu.ro/......bucuri-ce/ ), ai afirmat faptul ca nu stii daca sa te bucuri sau sa te intristezi atunci cand iubesti pe cineva, iar sentimentul nu este impartasit. Ti-am spus ca acest lucru n-ar trebui implicat, ca faptul de-a iubi reprezinta din start ceva frumos. Dar, trecand peste asta, iti dau raspunsul tau de acum. Te citez: ''În schimb, dacă iubesc, fără să fiu iubită, mă simt fericită, chiar dacă e o fericire umbrită.'' Nu te cam contrazici?
N-o lua personal sau in nume de rau, dar eu vad o contradictie in afirmatiile tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este atat de bine sa te simti iubit... Sa iubesti, este iar o experienta placuta. Nu mai pune intrebari blondissime, ca-mi pierd cumpatul repede laughing
Fir-ai fericita!

| claudia01 a răspuns:

Sa iubesti si sa fii iubit...

| blondissima explică:

@Kron, nu vrei sa strangem semnaturi pentru o noua categorie? Intrebari blondissime suna perfect, eu ma gandisem la '' De la blonde ''. Promit ca nu voi mai deranja la S/F. laughing P.S. Eu cred ca blondele si cei ce nu ma vor la S/F vor semna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@blondissima, am repostat intrebarile tale, alea raportate de catre cei cu mintea in balarii. O sa am o discutie mai mult decat principiala cu "sefa" Cristina. Sper sa ajungem la o rezolvare, altfel "fac rivolutie, ma intelegi?".

| MelisaaMariaaa a răspuns:

A fi iubita love struck

NOname
| NOname a răspuns:

Flav, nu ştiu unde vezi tu contradicţii. Care parte din "fericire umbrită" n-ai înţeles? E ceva, ce te bucură, dar te şi întristează în acelaşi timp. Simplu ca bună ziua.
Şi da, prefer să iubesc fără să fiu iubită, decât să fiu iubită fără să iubesc.
Şi apropo, la întrebarea respectivă nu vorbeam despre o dragoste neîmpărtăşită, ci despre una imposibilă. Însă iarăşi tu ai înţeles ce ai vrut. Fii bun şi nu-mi răstălmăci cuvintele, măcar de data asta, te rog!

Iarăşi încerci să provoci discuţii în contradictoriu, legându-te de părerile celorlalţi, în loc să răspunzi la întrebare? N-ai mai găsit nimic din Paler sau care-i problema?

NOname
| NOname a răspuns:

Blondissima, zi-mi numai unde, şi semnez!batting eyelashes

| blondissima explică:

Mersi Kron, dar nu vrei in paralel sa strangem si semnaturi? laughing rad, dar vorbesc serios. Sunt constienta ca intrebarile mele nu se incadreaza la nicio categorie si nici nu-mi place sa deranjez prea mult.

| Chris a răspuns:

Idem @Vizitiul.

| Vizitiul a răspuns:

Blondissima, eh, la un moment dat credeam ca iubesc si sunt iubit, iar acum, sunt constient ca era doar un crezamant si nu un fapt real. Si pun pariu (fara sa-l pierd) ca majoritatea doar presupun si nu vorbesc din fapte reale.

| Flav a răspuns:

@NOname - Domnisoaro, n-o lua cu ironiile, ca ne suparam. Nu ti-am rastalmacit niciun cuvant, ba dimpotriva, am dat link si citat ceea ce ai spus tu. De Paler iti dau citate cand vrei tu, dar lasa pamfleturile astea, pe care vad ca ti le permiti de cand esti user-ul anului. Distanta de la o dragoste neimpartasita la una imposibila, este una infim de mica, fiindca durerea este la fel de mare.
Ok, nu-ti mai raspund, nu te mai contrazic, sa nu-ti stric reputatia si sa nu risc sa te plangi dupa cu alte intrebari pe site, sa vina plodarimea sa te intrebe ce ai.
@blondissima - Nu pot trai fara iubire, nu pot trai fara sa iubesc.

| blondissima explică:

@Vizitiul, nu te contrazic. Ce spui tu este aplicabil in majoritatea cazurilor. Dar tot poti sa-mi raspunzi ipotetic, ce te-ar face mai fericit?