| anonim_4396 a întrebat:

Ce tip de personalitate aveti? Ma refer la cele 16 tipuri de personalitate stabilite de Carl Gustav Jung si anume : INTJ, INTP, INFJ,INFP, ISTJ, ISTP, ISFJ,ISFP, ENTJ, ENTP, ENFJ, ENFP, ESFJ,ESFP,ESTJ, ESTP.

Răspuns Câştigător
| TombRaiderfan a răspuns:

Eu sunt ENTJ. Am trecut prin mai multe faze cu testul in care prima data mi s-a zis ca sunt ENTJ, a doua ESFP, a treia ESFJ si tot mai multe ori prin care mi s-a tot zis ca sunt ESFJ, dar de fapt am aflat ca sunt ENTJ.
Tu ce tip de personalitate ai? Chiar sunt fericita sa mai gasesc pe altcineva interesat de acest test, e ca o mica comunitate aici pe TPU si e chiar misto. tongue

52 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru TombRaiderfan):

Eu sunt ESFJ.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru TombRaiderfan):

Cine mai e interesat de testul asta in afara de tine?

| uanna29 a răspuns:

ESFP-T
Animator

"Sunt egoistă, nerăbdătoare și puțin nesigură. Greșesc, îmi pierd controlul și uneori sunt greu de suportat. Dar dacă nu poți să mă suporți când sunt dificilă, cu siguranță nu mă meriți când mă simt cel mai bine."
C am așa e?

| uanna29 a răspuns (pentru uanna29):

"?" Trebuia să fie un emojicrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru uanna29):

Daca zici tu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru uanna29):

Stiu. Mi s-a intamplat si mie.

| TombRaiderfan a răspuns (pentru anonim_4396):

Au mai fost cateva persoane care au intrebat pe aici de test de-a lungul vremii, dar cel mai recent acum vreo 1-3 luni eu si cu cateva persoane ale caror nume nu le mai stiu din pacate, doar pe un singur utilizator al carui nume e Mayar il mai cunosc si m-am hotarat cu el ca vrem sa punem bazele unui grup pentru pasionatii de MBTI pe Discord.

| TombRaiderfan a răspuns (pentru uanna29):

Presupun ca da laughing). Citatul acesta al lui Marilyn Monroe nu se va invechi niciodata tongue. Voi in ce masura va regasiti in rezultatele primite?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru TombRaiderfan):

Eu testul l-am facut si pe iqelite.com. Si acolo sunt teste de personalitate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru TombRaiderfan):

N-am analizat in ce masura ma regasesc in rezultat decat o data. Oricum, ma regasesc.

| TombRaiderfan a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa fiu sincera nici eu nu prea am analizat in ce masura ma regasesc, dar la fel ca in cazul tau, ma regasesc cumva. Nu sunt 100% ca in rezultat, dar tot aia ma simt ca sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai era si inteligenta emotionala si tipul de personalitate in dragoste. Ce scor aveti la testul de inteligenta emotionala si ce tip de personalitate in dragoste aveti? Eu tot pe iqelite am facut restul testelor.

| TombRaiderfan a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu, dar acum ma apuc sa le fac si pe acelea big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru TombRaiderfan):

Ok.

| TombRaiderfan a răspuns (pentru anonim_4396):

OK, sa fiu sincera n-am mai ras la asa ceva de foarte mult timp. Inteligenta emotionala 120, iar personalitatea in dragoste e EML? La cel cu dragostea recunosc ca am pus totul la caterinca. tongue?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru TombRaiderfan):

Lasa caterinca. Alea is lucruri serioase.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru TombRaiderfan):

Ti-a iesit eros mania ludus?

| TombRaiderfan a răspuns (pentru anonim_4396):

Dap, exact asta.

| TombRaiderfan a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cu caterinca presupun ca ai dreptate. Aseara chiar nu mai gandeam deloc fiindca eram obosita si asa m-am apucat sa zic numai tampenii. Ai dreptate.

| pagliaci a răspuns:

Mai bine intrebai ce zodie suntem.

| RoCkKiD a răspuns:

Ok trebuie sa intelegeti o chestie cu testele astea de personalitate pentru ca sunt foarte multi fani care le fac fara discernamant.

Ideea cu ele ca nu spun cum este persoana ci de cele mai multe ori cum ar vrea sa fie persoana, chiar daca testul e unul bun. (treaba care nu e valabila la MBTI)

La o intrebarile pentru gen. extraversiune/introversiune.
"Imi fac usor prieteni." depinde in primul rand ce inseamna sa imi fac prieteni.
-Inseamna ca suntem prieteni pe Facebook?
-Inseamna ca am baut o bere/ un suc?
-Inseamna ca ma pot baza pe pe persoana aia la orice ora din zi si din noapte?

Nu mai tim minte daca la la MBTI era constiinciozitatea printre tipologii dar la intrebari gen "Sunt o persoana organizata." calitatea organizarii depinde de ce intelegi tu prin cuvantul organizat.
-Imi fac ordine pe birou
-I'm curat des casa/apartamentul?
-Imi rezolv sarcinile la timp si cu un grad superior de calitate.

Din cauza ca pentru fiecare dintre noi intrebarea e raportata la alte standarde este aproape imposibil sa zici ca rezultatul e unul valid si prezice modul in care omul va reactiona.

In plus MBTI-ul e facut pe baza teoriei lui Jung care a fost un bun povestitor insa cu lacune in partea stiintifica si de niste doamne care nici macar nu au studiat formal psihologia.

Testul e bun ca si truc de petrecere dar complet irelevant cand vine vorba de practica psihiatrica/psihologica, angajare sau consiliere in cariera pentru ca asa cum a zis si persoana care a primit distinctia pentru cel mai bun raspuns..Rezultatele tind sa difere de la aplicare la aplicare chiar daca durata dintre aplicari nu este asa mare.

| Sn4k3 a răspuns:

Cica ENFJ, dar sunt la misto testele astea, majoritatea intrebarilor sunt prostesti sau interpretabile.

| anonimg a răspuns:

"Tipul tău de personalitate este ISTJ" asa imi scrie pe www.iqelite.com
Introvertire - Ai tendința de a fi tăcut și rezervat.
Senzorial - Ai tendința de a fi mai degrabă concret decât abstract.
Rațiune - Ai tendința de a face aprecieri pe criterii obiective și mai puțin pe cele personale.
Judicativ - Ai tendința de a-ți planifica activitățile și de a lua decizii în avans.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru uanna29):

Probabil o sa mai cresti si o sa te maturizezi.
Daca deja esti crescuta, tu incerci sa iti motivezi comportamentul pueril si prostesc gasind scuze ca ai "momente", dar sigur esti una care crede ca i se cuvine totul. Deci ceilalti care "nu te merita" oricum nu pierd nimic.

| uanna29 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Cu siguranță voi mai crește.Și cu siguranță mă voi maturiza mult mai mult.
Am schimbări de comportament foarte bruște, nu am nici o scuză, așa sunt eu, asta e firea mea..fiecare om are caracterul și firea lui.Și Nu înțeleg de ce ai băgat "sigur" când ai zis "dar sigur ești una care crede că i se cuvine totul"..Nu mă cunoști ca să spui așa ceva și să fii atât de sigur.
Consider că mi se cuvine fix cât merit.Și ca tot omul, nu sunt perfectă, nu sunt vre o specială sau cea mai sfântă ca să mi se cuvina totul, am orgoliile mele, răutatea mea, furie, nepăsare.dar am și bunătate, chiar prea multa în unele cazuri, tocmai de aceea mulți oameni mă calcă în picioare după ce se folosesc de partea aceea bună, iar după apar părțile acelea de care am zis...orgolii, răutate, etc, depinde și de ceea ce mi-a făcut persoana aia.că na, știu să și iert.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru uanna29):

Nu inteleg de ce ai intrat pe "daca". Fiind mica, nu ti se adresa.
Ti se adresa doar daca aveai de la 17-18 ani in sus si aveai gandirea ca ai un comportament defectuos, dar cei din jurul tau trebuie sa ti-l accepte asa.
Mai pe scurt, daca ajungeai la varsta respectiva si credeai ca problemele sunt la cei din jur, nu la tine, atunci sigur ai esuat pe undeva.

| uanna29 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Dap, ai dreptate

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Certati-va in alta parte si raspundeti doar la intrebare aici. Ok?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi rezerv dreptul de a nu incuviinta neplacuta oferta ce mi-o adresezi, mademoiselle.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru anonim_4396):

Cica-s INTJ. Dar nu mi se pare deloc greu sa manipulez intrebarile astfel incat sa obtin oricare dintre personalitati.

Spre exemplu, erau intrebari legate de ce ai alege dintre: o iesire cu familia, o iesire cu familia in cluj, o plimbare singur pe munte. Si-i evident ca din aceste 3 posibile alegeri o sa iasa 3 personalitati diferite.

Asa ca nu-mi prea par de incredere testele astea.