| anonim_4396 a întrebat:

Ce va deranjeaza la societatea in care traim?

36 răspunsuri:
| AnonimulxD112 a răspuns:

Anturajul si discriminarile. Toti ar trebui sa fim la fel!

| dge18 a răspuns:

Pai pe mine ma deranjeaza comportamentul oamenilor. Numai sunt respectuosi. In ziua de azi daca esti prost toti te considera cel mai tare, asa am observant eu cum sta treaba pe aici happy

| neutrino a răspuns:

Scoate prea multi pui fara sa aiba grija de ei.

| anonimaaa01 a răspuns:

Falsitatea, nepasarea, cruzimea, discriminarea, hotia si multe altele.

| MenInShadow a răspuns:

Tot.

| ElenaSA a răspuns:

Multa minciuna in incercare de a ajunge in posturi cheie.

| Jipa95 a răspuns:

Oamenii

| Anonymous999 a răspuns:

Mincina
Prostia
Prefacatoria
Rautatea.

| lTudyl a răspuns:

Muzica house, manelele, cocalarii si pitipoancele care asculta genurile astea de muzica, indiferenta oamenilor si mai ales PROSTIA!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As zice tot, dar prostia si hotia sunt pe primele locuri.

| CVane a răspuns:

Ce e aia Societate? Exista?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CVane):

Asa ne place sa credem.

| CVane a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca Exista,acum nu Există,cel putin eu asta cred,si ca sa iti raspund la intrebare.
O urasc pe ea,suntem "fortati"(nu toti) sa facem parte din ea, din acest mars al inculturii, al prostiei, al negativului. Si totusi facem parte din ea, eu sunt "mandru" tu nu?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CVane):

Cea mai "mandra".

| sappy a răspuns:

Neputinta oamenilor de a se schimba in bine si de a invata bunul simt!

| lung10 a răspuns:

Societatea din vremurile noastre se axează pe lucruri superficiale. Oamenii cred ca la TV se prezinta doar adevărul, dar nu este asa. Toate mijloacele media au rolul de a influenta gândirea oamenilor. In concluzie, acestea ne 'hipnotizeaza', iar noi nu suntem atenti la lucrurile importante ( esenta vietii).

| oprescudorin11 a răspuns:

Cred ca NESIMTIREA si ANALFABETISMUL si INCOMPETENTA in mijlocul exploziei tehnologice.E fascinant!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonimaaa01):

Intr-un cuvant prostia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru oprescudorin11):

Explozia tehnologica ne lasa in urma, nu putem sa ne tinem dupa ea.ramanem in urma si ne uitam la acea explozie de tehnologie ca curca la nori.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Lenea, rautatea, prostia, ''smecheria'' si lipsa de educatie.

| Happyjump a răspuns:

Oamenii, aici inta prostia, discriminarea, nesimtirea etc.

| zurick a răspuns:

Prostia.

| MEduard a răspuns:

1. Statul fură de peste tot şi nu le pasă dacă o ducem rău. Contează doar să se simtă ei bine.
2. Faptul că avem liber la exprimare şi eşti arestat dacă spui ceea ce te deranjeaza vis-a-vis de şeful statului.
3. Mintea oamenilor deja depăşeşte orice regulă. Nu au scrupule. Femeile nasc copii şi îi abandonează. Altul îşi omoară familia etc.
3. Există închisori, asta nu suport. Au dreptul şi acolo şi trebuie să plătim pentru ei că vor alea alea. Consider că trebuie legați de picior şi puşi la muncă sub supraveghere.
4. Mă mai deranjează faptul că oamenii care au reprezentat țara când avea cea mai mare nevoie sau care ajută țara ( Gică Popescu, Dan Voiculescu ) sunt închişi fără motiv.
5. Faptul că ăla care e cu mâna sus pentru piticul chel aşa-zisul ŞEFUL STATULUI, este iertat şi susținut pentru că face rău.
R.I.P Antonescu!

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru AnonimulxD112):

Să fim la fel? Ce plictisitor sună.

| sublime89 a răspuns:

Ma deranjeaza toleranta cu care este tratata ignoranta.

| Atlas33 a răspuns:

Nimic mai mult decat realitatea cruda a faptului ca inca nu ne ridicam la standardele pentru care am fost creati. suntem prea putin pentru un univers asa mare, si-atat de ieftini in gandire privind capacitatea extraordinara a creierului..si toate astea stii de ce? din pricina societatii in care traim, ne-a educat, ne creste si ne controleaza..noi pentru anumiti insi..pentru ca eu tind sa cred ca suntem controlati de anumiti oameni sau ce-or fi ei, trebuie sa traim fara ganduri ce dupa parerea lor nu sunt de seama noastra.

| MariucaCares a răspuns:

Nu am destule caractere

| oprescudorin11 a răspuns:

Daca ne referim la 'societatea in care traim', as spune ca ma deranjaza 'linsajul mediatic'.Nu termenul ci consecintele.Asta duce catre reintrarea in sugrumarea libertatii de exprimare. Opinii unilaterale dirijate. Oamenii sunt usor de influentat, nu pentru ca sunt 'oameni simpli' ci doar ca luand din zbor o idee (in afara contextului )si-o adapteaza aparent interesului. In realitate, mie nu-mi pare sa duca la scopul scontat. Daca condamnam si 'linsam' mediatic, criminali de drept comun, mai inteleg(dovediti). Daca insa vrem sa ne inlaturam presupusii dusmani prin contaminarea publicului, prin a convinge pe ceilalti ca dusmanul meu e dusmanul tuturor. Ceea ce niciodata nu este adevarat!

| oprescudorin11 a răspuns (pentru CVane):

Sigur ca exista, numai ca pare degenerata uneori sau mai mereu.