| Alexandrinaa a întrebat:

Ce parere aveti despre diferenta de varsta intr-un cuplu, in societatea in care traim?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Diferenta de varsta intr-un cuplu e de cand lumea...si va fi.cat lumea!
In functie de caz... poate fi benefica in cuplu.acestia sa se inteleaga tocmai datorita diferentei de varsta (unul are mai multa experienta decat celalalt...si se completeaza)
Adevarul este ca am observat multe cazuri care rezista tocmai datorita diferentei de varsta (fie ea mai mare...fie el mai mare) dar asta e in functie de maturitatea fiecaruia, de sentimentele sale...etc
Personal nu sunt impotriva! Conteaza ca partenerii sa se iubeasca, ajute, respecte, inteleaga!
Problema ei, daca lumea ii acuza sau judeca (Monica si Irinel... Mihaela si Dani Otil.) viata lor merge bine merci inainte...

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Exemplu Charlie Chaplin avea 56 de ani cand a luat, o pe tanara de numai 18 ani, cu care avut 3 fete minunate! Elimina aspectul material, si daca eista sentimente profunde, reale rspect, etc, ai toate sansele! Dar gandeste, te foarte bine, totusi... Nu gura lumii iti plateste facturile! Succes!

| nicky a răspuns:

Important e sa se inteleaga cei doi si sa se iubesca, restul nu conteaza. Stii tu ca gura lumii nu o poti astupa.

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Nu inteleg ceva. De ce ar trebui ca sa judecam? Mai exista prejudecati? Eu nu am nici o parere, mai ales una rea.
Nici chiar relatia Monica-Irinel nu am judecat-o niciodata.
Cred ca "lumea in care traim "ar trebui mai intai sa-si vada de lungul nasului si de praful din ochi decat sa arunce cu piatra in altii.

| Alexandrinaa explică:

Va multumesc mult de raspunsuri, deci ar fi vorba de o diferenta de varsta de peste 25 de ani... in care, dupa cum spunea si chiocolizzz, oamenii devin rautaciosi la vederea unui asemenea cuplu... mai ales daca e vorba... de persoane publice...

cristian
| cristian a răspuns:

Cu toate ca nu agreez o diferenta prea mare intre varste este ceva firesc si natural ca oamenii sa se ajute reciproc.
Atata timp cat oamenii se iubesc dezinteresat de partea materiala si se completeaza reciproc este totul perfect.
He he he altruistii sunt rari in vremurile de azi.

| yasminna a răspuns:

Varsta intr-un cuplu nu e o problema daca oamenii se iubesc cu adevarat.Bineinteles sa nu exageram cu varsta adica el sa aiba 50-60 si ea 20-25 sau invers, asta se intampla deseori mai ales din motive materiale.Serios u te-ai culca cu cineva care ti-ar putea fii tata? Sau intreaba un baiat daca se poate culca cu o *bunicuta*?

| zu a răspuns:

Nu e chiar asa de importanta. dar totusi eu cred ca conteaza.nu mi se pare prea ok, ca de exemplu o tanara de 20 de ani, sa fie cu un tip, de vreo 45-50sau invers. diferentele pana in 6 ani nu prea cred ca conteaza chiar asa de mult. daca ei se iubesc si se inteleg bine asa, pana la urma e ok.

| zuzukaeu a răspuns:

Pai conteaza daca este f mare diferenta... dar dragostea nu are limite nu are praguri nici bariere daca doi oameni se iubesc cu adevarat pot depasi orice impediment.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca nu are importanta atata timp cat nu este prea mare ca sa lase loc la...suspiciuni. indiferent daca el este mai mare, sau ea este mai mare, mi se pare normal, daca se iubesc, se respecta si traiesc o viata frumoasa, indiferent de valoarea contului. happy

| chocolizzz a răspuns:

Din pacate aceasta problema de diferenta de varsta va exista intotdeauna...insa in clipa in care 2 persoane se iubesc, nu incape indoiala ca se accepta atat cu defecte ( fizice si morale) cat si cu calitati...
Intreadevar, din pacate cand vedem pe strada un cuplu in care diferenta de varsta este destul de vizibila, devenim rautacioshi...Insa atata timp cat pe tine nu te deranjeaza diferenta de varsta, nu vad care ar fi problema.
Iubirea nu cunoaste granite, limite si cu atat mai putin diferenta de varstawinking

| lenu_2949 a răspuns:

Depinde de cat de mare e varsta