| SaveTheNature a întrebat:

Ce varianta alegeti?:
a-viata vesnica?
b- sa nu va fi nascut?
c-sau situatia actuala (pana la batranete pe pamant) si apoi cine stie.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varianta a), iar dupa ce ma plictisesc de a), ma bag pe c).

41 răspunsuri:
| miss0riginality a răspuns:

Aleg varianta B ca...sincer da nu pot sa spun de cecryingps:sunt clasa a 8a)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A) ..degeaba traiesc pe pamant bine daca viata vesnica nu mie asigurata ....asta de aici e de scurta durata pe cand cealalta e vesnica happy

| ReallyDifferent a răspuns:

c; x

| SaveTheNature explică (pentru miss0riginality):

Eh,poate treci prin perioade mai dificile. Sper sa-ti fie bine si sa ai succes in viata!
Eu prefer varianta C si chiar daca nu se poate dovedi stiintific, stiu ca e adevarata. Dupa ce murim trecem in viata aia vesnic minunata.

| xChampiionOrLooser a răspuns:

Eu aleg varianta,, a,, dar nu ma criticawinking

| TheSilent a răspuns:

De ce pui genul asta de intrebare?
Parerea mea ar fi ca majoritatea or sa-ti raspunda "c" e logic...dar nu stiu de ce ai pus o astfel de intrebare.

| Mariana97 a răspuns:

C

| Patyi a răspuns:

Bună.

Eu aleg varianta A- viaţa vesnică pe Pămant.

| umbrax a răspuns:

Aleg a) viata vesnica

| adrian873 a răspuns:

Sa trec bacul

| limpbizkit a răspuns:

A tongue

| miss0riginality a răspuns (pentru SaveTheNature):

.da mersi exact foarte dificile.o sa intru la liceu cu media 9 si ceva.da acum cred ca o sa comentati si nu stiu ce.ori ca ma laud ori ca e o medie buna de liceu nu stiu ce sa zic..in fine problemele mele

| aneliram a răspuns:

Varianta C

| xxlAndreealxx a răspuns:

Prefer c-situatia actuala petru ca iubesc viata si nu mi-asi fi dorit sa nu ma nasc, iar viata vesnica nu e asa de "frumoasa" precum pare.

| Leonard08 a răspuns:

Viata vesnica vine la pachet cu multa durere. Toti cei de langa tine vor muri la un moment dat happy
Deci ramane intre B si C...
Aleg C happy

NOname
| NOname a răspuns:

"C" e tot ce am și ce e cu adevărat realizabil. Nu văd de ce aș alege una dintre celelalte două.

| MCRgurl a răspuns:

B

| Onio a răspuns:

Nu avem cum sa alegem o varianta, fie aceasta A, B sau C.

Singura varianta plauzibila este ca toti care iti dam raspunsuri la intrebare suntem in postura C.

Daca era vorba de o "dorinta", era cu totul si cu totul altceva.

Dar hai sa raspund si eu abstract tongue
Am dreptul sa "visez" la varianta A, dar constientizez ca traiesc varianta C, dar nu total, doar pana la a doua paranteza, nu mai multwinking

| MaryLoveAnime a răspuns:

Aleg a-viata vesnica. De ce? Sunt multe lucruri pe care as vrea sa le fac in viata mea, lucruri mult prea importante si mult prea multe ca sa le pot face intr-un timp atat de scurt. Plus ca, stand "o vesnicie" pe pamant, asisti la cele mai importante fapte ale lumii. Vezi cum altii se maturizeaza, esti aproape de cei dragi.

| SaveTheNature explică (pentru TheSilent):

Sa se mire curiosii.

| TheSilent a răspuns (pentru SaveTheNature):

Habar nu am cu ce te ajuta raspunsurile altora la genul tau de intrebare?!

| mihaitaLGP a răspuns:

Dupa cum specifica si Onio,
formele pe care le iau materia, energia și informația în procesul dezvoltării lor perpetue sunt de neinteles.

Tot timpul o sa traim intre aceste extreme, reprezentam o particica din intreg.

| RAY a răspuns:

Sa le luam pe rand
a -viata vesnica nu am nevoie mas plictisi sa mai traiasca si alti, da as prefera o viata vesnica dar ca calator in univers dar nu sarac si in Romania
b viata e frumoasa asa cum doar ca tara asta o face sa fie un iad, imnul nostru doamne scoatema din Romania si duma departe cine e de acord cu mine?
aleg c

| DyNo a răspuns:

Nici una din cele de mai sus...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice ti-ai dorii, fiecare are soarta lui si nu poate fi schimbata.Numai bine.

| Dumnezău a răspuns:

Viata vesnica, aici pe pamant.Imi place postura de spectator in primul rand al clovneriilor pe care voi,oamenii le intreprindeti de parca ar fi singurul lucru la care va pricepeti. Vreau sa vad "sfarsitul",iar printr-o viata vesnica,dpdv trupesc, as fi asigurat.Iar pentru cei ce zic ca singurul lucru realizabil e C-normal ca e C, ma, evidentilor! Insa intrebarea era pur utopica, lasand locul de posibilitati infinite.In plus, daca as avea viata vesnica, as putea scrie si bantui lumea la infinit.Nu cred ca imi mai trebuie ceva, in afara de a face ceea ce imi place, pentr totdeauna, pana la sfarsitul zilelor.

| Analytical a răspuns:

A. Dar nu pentru ca ai intrebat tu, ci pentru ca atat vreau. Si nu pe Pamant. Viata vesnica nu consta in "viata de pe Pamant"! E pueril sa crezi ca va exista vesnicie aici, dar stiu, e prea matur sa poti crede ca exista viata "dincolo". Aia mi-o doresc. Viata asta? "it's just beginning for what's coming".

| 1Mihai1 a răspuns:

A

| Mn0 a răspuns:

Astia care zic B sa se dea smecheri pe aici....va auziti ce spuneti?straight face... daca da luati o funie si duceti-va si spanzurati-va daca asta doriti.
Viata e atat de frumoasa incat n-am cuvinte sa o descriu... oricum lumea o sa se duca naiba multi drogati, obsedati de calculator si o sa uite ce este iubirea...Ma simt foarte norocos ca m-am nascut in aceasta perioada inca cateva generatii si o sa ajunga sa se f*** in c** pe strada.

Aleg A...ce e mai frumos decat o viata vesnica cu cei dragihappy

| Wøodenpints a răspuns:

A.
Vreau să vă văd cum muriţi.