| anonim_4396 a întrebat:

Cine a omorat mai multi oameni, biserica sau Hitler?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Stalin.

49 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Moartea.moartea a omorat cei mai multi oameni.ca plata a faptuirii pacatelor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba, tu judeci?laughing
Sau, mai exact, cum poti sa compari numarul victimelor facute de o institutie in aproape 2000 de ani cu cel al victimelor facute de un om, in 12 ani?
Ia, raporteaza tu la perioada de timp, sa vezi care e rezultatul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

ai sa razi dar biserica de la Vatican a platit lui hitler pentru exterminarea evreilor, cauta pe net si-ai sa gasesti multe articole despre chestia asta, biserica a omorit cei mai multi oameni

| Spiridon_Alin_1990 a răspuns:

Asa e. Dumnezeu a creat lumea in timp ce noi l-am creat pe el. Adevarul e ca nu poti dovedi sau combate existenta Divinitatii. Dar ca manipularea religioasa e o constructie psihologica e usor de dovedit. Doar sa fii retard sa nu intelegi acest fenomen, care binenteles tine tot de evolutie.

| nicolae_2028 a răspuns:

Cred ca biserica pentru ca existau si mai exista multe persoane care sunt in stare sa faca orice pentru bisericaa si pentru religie. Nu ca Hitler ar fi un sfant...