| LoveForShania a întrebat:

Cine a trait cel mai mult pe Pamant si cati ani?

Răspuns Câştigător
| Wtf9000 a răspuns:

Matusalem e doar mentionat in Biblie, nu e nimic concret.

43 răspunsuri:
Alte răspunsuri
| CatWhisperer a răspuns:

1000 Adam si Eva.

| Emyl_Dumea_1994 a răspuns:

Metusala din biblie 864 de ani.

| eduedu a răspuns:

Abraham, 175 ani

| Secheli_Ciprian_1980 a răspuns:

Moise ă trăit 160 de ani în cartea exod este scris 40 ani în egipt 40 cu oile si 40 ă condus pe poporul isdrael

| cryzyyou a răspuns:

Dafrugiami a trait 200 de ani pe pamanturile indiene si a fost votat ca cel mai mare om si puternic. El de la 120 nu mai gandea si la 200 de ani s-a omarat singur pentru ca a zis ca nu mai are pentru ce trai. Oamneni care erau foarte destepti in India cica au experimentat si trebuia sa traiasca 300 de ani, daca nu isi lua viata.

Alte răspunsuri
| Costiniuc_Alexandru_1984 a răspuns:

Daca vrei sa crezi in basme si povesti, atunci calculeaza pe Matusalem, Moise, si Adam, Eva, si care i-or mai fi nascocit astia.
Undeva intre fictiune si realitate se afla chinezul acela de 250 de ani, insa atestat stiintific momentan avem 132 ani, 130 si 122!