| Musique a întrebat:

Consideraţi modestia ca fiind o calitate sau un defect?(De ce?)

39 răspunsuri:
| andree1705 a răspuns:

Mai nou consider modestia ca pe un minus, deci banuiesc ca ar intra in categoria defect. Modestia moderata, e inofensiva pentru propria persoana, insa cea pur-sange ( devenita parte din noi) te pune intr-o lumina proasta, nu te aduce cu nimic in evidenta.

| Debb10FM a răspuns:

Depinde... Poate fi defect pentru ca daca niciodata nu iti recunosti faptele si meritele tale, o sa te creada lumea un prost, dar daca le dezvalui, toata lumea o sa stie ca sunt si ALE TALE! Se poate interpreta si faptul ca sunt ale altui om. Modestia poate fi si o calitate, daca se foloseste rar, din pricina lucrurilor care le-am zis mai sus.