| alexandra13131718 a întrebat:

Modestia... e un defect sau o calitate?

Răspuns Câştigător
| Doxi a răspuns:

E o calitate pe care o poti avea dar de care alti pot profita!

9 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Bineinteles ca este o calitate.Este o virtute. Pustnicii, monahii si oameni simpli care si-au dedicat viata lui Dumnezeu au fost modesti, smeriti si au cunoscut mantuirea.

| darrio2007 a răspuns:

Calitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calitate. Din pacate, putini oameni o au.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu o consider o calitate.

| onlyagirl a răspuns:

Modestia...multi oameni sunt modesti doar in aparenta, prea putini sunt cu adevarat.si imediat cum dau de mai bine uita de unde au plecat.adevarata modestie exista dupa zeci de ani de zile, fie ca ai urcat sau ai coborat pe scara sociala. daca intr-adevar exista e o calitate, pentru ca te poti adapta mult mai usor la conditiile mai bune sau mai rele pe care ti le ofera viata!

| StelianDobre a răspuns:

Nu este un defect dar nici o calitate mare

| SellGomezzz a răspuns:

Este o calitate...dar uneori si un defect

| catalingabriel1230 a răspuns:

O calitate pe care poti so pierzi usor in sec 21 nu multe persoane o mai au

| Nykolettuta a răspuns:

Modestia. Daca iti spune cineva ca esti frumoasa. si tu spui nu din modestie dar tu crezi ca esti frumoasa. este un defect dar daca tu spui nu si chiar crezi ca esti urata este o calitate