| disti a întrebat:

Credeti in dumnezeu? Cu ce va ajuta daca credeti sau daca nu credeti.

Răspuns Câştigător
| idontknow_4560 a răspuns:

Sa o luam logic : Daca crezi, trebuie sa te duci la biserica, sa inveti o groaza de poezii fara sens (Vezi "rugaciuni" pe google), sa te rogi in fiecare dimineata, seara sau cand vrei tu la cineva invizibil care se presupune ca ar fi deasupra ta, si care cica te asculta. Daca nu crezi, nu faci toate alea. Concluzie : Daca nu crezi in dumnezeu, castigi niste timp in plus.

34 răspunsuri:
| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Desigur ca Da!
Iti spun niste minuni ale lui D`zeu, foarte mici dar pentru oameni inseamna foarte mult:
ai mancare
te poti trezi din pat
poti sa vezi
poti sa umblii
si multe altele
Gandeste`te ca alti oameni nu au aceste calitati si sunt recunoscatori Lui, iar tu care ai aceste calitati adica si mai multe tu sa nu crezi in El?
El e Tatal Tau care te iubeste mai mult decat parintii, mai mult decat oricine.
Si ce folos daca crezi ca D`zeu exista sau nu?
Tu trebuie sa crezi ca Isus Hristos a venit pe pamant pentru tine, pentru mine si pentru noi toti!
S`a jertfit pe o cruce pentru noi...iar noi sa nu-l ascultam? Sa nu avem incredere in El?
Sa spunem ca tu ai fi parinte si copilul tau nu ar crede ca existi?
Tu cum te`ai simti ca si parinte?
Gandeste`te ca doar cu ajutorul Lui putem chiar si sa existam eu as dori sa te gandesti la aceste lucruri.Si te rog sa crezi ca D`zeu poate face orice pentru tine.
Scrie chiar si in Biblie ca daca am avea credinta cat un bob de mustar am putea sa miscam un munte(desigur ca noi am putea misca un munte doar cu ajutorul lui D`zeu!
Ma rog ca sa ai o asemenea credinta in viitor!
Te rog, daca cunosti un pocait(nu ortodocs) te rog spune`i ca vrei o zi sa vezi cum este la biserica la ei te rog frumos! nu este pacat!
Te rog mult si acolo vei afla mai multe, sau daca nu vrei intreaba un pocait iti va spune!
Ma rog pentru tine sa ai acest curaj de a merge la biserica pocaitilor~

| Hazard_7428 a răspuns:

Daca crezi atunci poti avea totul, daca nu crezi atunci poti pierde totul. aici e liberul albitru

| Matilde_7899 a răspuns:

Daca crezi, ai viata vesnica, daca nu, iti vei petrece tot restul vesniciei in iad. Nu totul s-a sfarsit cand mori! Viata pe pamant e nimic pe langa vesnicie!

| Matilde_7899 a răspuns:

Da, cred! Daca cred, am viata vesnica, daca nu cred, ajung in iad.

| lina16 a răspuns:

Daca sa spun sincer nu prea cred, deoarece nimeni nu a fost in stare sa dea dovada ca el este, dar nici nu pot sa spun ca nu-i!