| yadora a întrebat:

Credeti in reincarnarea sufletelor dupa moarte? Argumentati.

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu ma pot pronunta DA sau NU..., pentru ca nu am argumente nici pentru DA nici pentru NU.
Inca studiez fenomenul...cu tot ceea ce presupune!
Pana la viata de dupa moarte... sper ca mai am timp de trait si, de asemenea sper sa inteleg mai intai care este scopul vietii, sau hmmmm, ar trebui sa mor ca sa aflu ceva, adevarul?
Asadar, inca studiez pe tema asta!

33 răspunsuri:
| alexandru_8700 a răspuns:

Nu draga nu se poate

| maryyyy a răspuns:

Nu
pt.ca nu exista asa ceva

| tananana a răspuns:

Sunt absolut sigura ca exista viata dupa moarte. unii suntem de abia la inceput. poate la prima reincarnare, desata nu avem experienta.altii insa, pot fial ultima.aceste reincarnari nu sunt vesnice ci doar pana inveti si inveti si intr-un final in una din vieti faci lucrurile exat asa cum ii plac lui D-zeu. Te perfectionezi.Si a pai ramai acolo sus, in Rai. Iar daca nu, D-zeu te trimie din nou pe pamant, sub alt chip, total schimbat de cel anterior, cualat familie, in alat tara .etc.Adica.te reincarnezi.Mai e mult de zis, oricum. ew cred.

| grosuioanalex a răspuns:

Am citit recent un articol www.rcrwebsite.com/rtf/reincarnation.rtf.
Eu personal cred in reancarnare chiar si pentru simplul fapt ca unui om iar fi extrem de greu sa se ridice la nivelul de iubire si curatenie sufleteasca necesar pentru a vedea macar poarta imparatiei lui Dumnezeu. In Biblie se vb depre reancarnare: Matei 17:10-13, Ioan:3:3, 7 Ioan 9:1-3, Efeseni 1:4, Apocalipsa 3:12.