| Euu53y64 a întrebat:

Credeti in reincarnarea sufletului dupa moarte?

17 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu stiu de ce, dar da, sunt o persoana foarte relaxata, nu imi prea fac griji pentru ceea ce fac, simt ca totul se poate sterge cu buretele, aiurea nu?

| sappy a răspuns:

Momentan sunt indecis, dar mi se pare mai plauzibil decat viata de apoi!

| OnuOnulică a răspuns:

Nu laughing

| neutrino a răspuns:

Nu, motiv pentru care incerc sa am grija de sufletul meu, acum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e sa o luam logic si sa gandim putin religia crestina ne spune ca dupa moarte o sa ne ducem in rai sau in iad, iar apoi o sa existe o judecata in care cei ajunsi in rai se vor intoarce pe pamant cu trup si suflet nemuritor.
Astea inseamna reincarnare! dupa moarte sa avem din nou trup.
Pacat ca majoritatea crestinilor au creierul spalat si nici macar ei nu stiu in ce cred, dar compenseaza prin rugaciuni.

| TheRealDaniel a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tu crezi in posibilitatea existentei vietii dupa moarte esti o speranta moarta a omenirii. Kill yourself

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheRealDaniel):

Am spus doar ca ma amuza crestinii care se bat in piept ca nu cred in reincarnare, dar de fapt da laughing.
Cred ca poti macar sa citesti in liniste un raspuns inainte sa ii spui unui om sa se sinucida nu crezi?

| TheRealDaniel a răspuns (pentru anonim_4396):

Sorry.

| Hakuouki a răspuns:

Nu, cred in Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| Morrígu a răspuns:

Reincarnarea sufletului? Pentru asta îți trebuie suflet, nu? Nu există suflet.

| AndreiPisoias a răspuns:

Nu cred! Intreaba preotul ca el stie mai bine. din punct de vedere fizic e imposibil.

| doglover23 a răspuns:

Nu cred cu desavarsire, dar nimeni nu poate spune ca nu este adevarat.