HepHap
| HepHap a întrebat:

Cum ar fi fost lumea astazi daca Adam nu ar fi muscat din fructul oprit?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Melodia parodie dupa "What if god was one of us" are cateva versuri interesante: When God made this place/In the beginning, did he plant any seeds/Or did he put them there for Adam and Eve/So they'd be hungry for the apple that the snake was always offering.(Cand dumnezeu a facut locul asta la inceput/ a plantat seminte sau a pus pomii direct pentru adam si eva/ ca ei sa fie infometati dupa marul pe care sarpele il oferea intruna.) In concluzie, e imposibil ca adam sa nu fi muscat din mar. Marul a fost pus SPECIAL ca Adam sa muste. Caz rezolvat.

52 răspunsuri:
| biby29 a răspuns:

Eram perfecti toti, nu ne mai imbolnaveam, imbatraneam si muream. Cei care nu cred asta sa se documenteze putin din Bibliewinking

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

! Eva a muscat din mar
! Dumnezeu a stiut ca o sa muste si ca vom ajunge pe Pamant si ca vei intreba asta

| yuli10 a răspuns:

Daca nu ar fi muscat din fructul oprit lumea ar fi astazi exact asa, sau mai rau. cu siguranta ar fi aparut o alta tentatie; omul nu e perfect si fara de greseala.

| Mony a răspuns:

Ar fi super, am avea viata vesnica si linistita!

| teodorus a răspuns:

Poveste

| OFF a răspuns:

Ai pus o intrebare retorica (fara raspuns happy )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adam a fost pacalit atunci. satana l-a atacat in cel mai vulnerabil punct al sau. femeia. eva a muscat si i-a dat si lui.si asa face eva de veacuri.tot inseala, fara sa se gandeasca ca alta este menirea ei pe p[amant in raport cu barbatul din coasta caruia este creata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ideea este ca, Eva pana si in ziua de azi trebuie sa-si bage mintile in cap cand il pune pe Adam sa muste din mar, pentru ca va regreta mult si bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adr a concluzionat Adam si Eva au muscat din mar, altfel erau fericiti, sa ducem toate merele inapoi, bravo mi-a placut postarealaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da mircea si nu auzeam de TPU asta era o mare pierdere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai biby daca eram perfecti nu ne mai imbolnaveam dar muream, de ce muream? de stat in picioare laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traducerea textului nu este asta, a fost tradusa dintr-o limba veche, de-a lungul timpului a fost interpretat in fel si fel de moduri, oricum pentru noi este o legenda imprumutata, biblia nu a fost carte de capatai pentru noi decat de 2000 de ani incoace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dadusem raspunsul anonim...probabil ca va aparea, dar cum sunt si nerabdatoare...am spus ceva de genul: Daca nu era Eva, lumea ar fi fost cu siguranta de o monotonie extrema...plicticoasa! Si va rugam pe voi, barbatii, sa ne multumiti vesnic pentru ca undeva in lungul trecut v-am determinat si sa faceti un gest riscant, sa aveti initiativa si simt de aventura! Asteptam multumiri, caci Eva nu mai e prezenta decat prin noi aici, pe TPU!
Si va rugam sa nu incepeti o disputa despre suprematia sexelor!
Monica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine mi-l dadeai mie, eu am o colectie intreaga!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@dmonik-eu chiar va ador! si pe aceasta cale va multumesc pentru ca intotdeuna stiti sa ne alungati monotonia si sa ne aduceti buna dispozitie in suflet. oare ce ne-am fi facut noi fara farmecele voastre? tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@nony-stupidul l-a dat nu tie, ci raspunsului tau.inca nu esti o vedeta sa il inspiri atat de mult incat sa nu poata dormni din cauza ta.motiveaza-ti raspunsul, si dupa aceea iti explic eu de ce ti-a dat stupid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@nony-daca asta este explicatia ta pentru raspunsul de mai sus, nici nu ma indoiesc de ce ti-ai luat stupid.inca mai astept comentariul la raspunsul tau sa iti explic de ce hep hap ti-a oferit acel stupid. daca ma ofer sa iti explic anumite lucruri iar tu nu stii nici macar sa fii ironic, ce sa mai spun?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@nony-daca doresc sa fac pe bunul samaritean, este numai pentru a te ajuta sa iti deschizi mintea, nu ca m-ar interesa in mod deosebit de tine ca persoana.insa observ ca raspunsurile tale sut atat de infantile incat sunt lipsite total de logica.si inca ceva, atata timp cat siteul este unul public, asuma-ti si criticile, nu numai laudele din partea virginelor de pe TPU. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum am inteles...cand eu am spus sa nu incepeti o disputa despre suprematia sexelor, voi ati crezut ca e vorba doar despre acest subiect! Ei, bine, nu! Vedeti ce se intampla daca nu spui exact ce-ti doresti? Aveti grija cum va expuneti dorintele! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare ca incidentul a avut loc in Mesopotamia, dar in Mesopotamia nu cresc meri, deci lucrurile scrise acolo trebuie sa insemna altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca eva nu musca si nu il ispitea si pe adam am fi fost nemuritori.si ascultatori de Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Extrem de plictisitoare si terna...mereu mi-am spus ca trebuie sa ne fiti vesnic indatorati pentru ca v-am determinat sa faceti un gest hotarator! Cred ca va lipseste simtul aventurii...
Nu va apucati sa va certati pe suprematia genurilor! E doar un raspuns!

| necunoscutul a răspuns:

Ar fi fost gol impreuna cu Eva, si nu sar fi rusinat pentru ca nu cunoscuse raul, si ar fi fost fericiti cu dumnezeu in rai.