| XxXxAlessiaXxX a întrebat:

Cum descrieti perfetciunea?

Răspuns Câştigător
| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

◕ Nu poate fi descrisa.

◕ Dar exista.

◕ Lucrurile care sunt perfecte.

◕ Sunt asa de perfecte, incat nu le mai vedem.

◕ Dar daca nu vedem perfectiunea, nu inseamna ca nu exista.

◕ Exista, dar se ascunde in alta perfectiune.

◕ E un puzzle in alt puzzle.

◕ Si pana la urma daca e asa

perfect,

nu poti sa iti dai seama ca e

perfect deoarece nu mai vezi

greseala.

54 răspunsuri:
| PufarinaXD a răspuns:

Simplu! Nu exista happy! Cu asta am spus tot.

| ivy a răspuns:

In orice domeniu, ai incerca sa gasesti "perfectiunea "... e imposibil sa o gasesti pentru ca NU EXISTA! happy

| Louisaa a răspuns:

Nimeni si nimic nu poate fi perfect!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perfectiunea este o utopie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perfectiunea nu exista.

| pwp a răspuns:

Nu exista :)
Dar baiatul asta ajunge cat-de cat la perfectiune :D
http://images4.fanpop.com/......00-303.jpg

| acinorev a răspuns:

Eu zic asa: o fata buna in toate, cu un look perfect si fara retusuri, cu un par de aur si o rochie de matse, cea mai frumoasa dintre toate. happy

| NeedYouNow a răspuns:

Nu are nici un defect... dar din pacate nu exista..sau poate ca exista dar nu am aflat-o noi? thinking

| XxXxAlessiaXxX explică:

Oameni buni nu am zis sa imi descrieti o persoana perfecta.Doar sa imi ziceti cum va imaginati voi perfectiunea.Nefolositor si Eronat daca spuneti ca nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru pwp):

Ba nu

| DrunkenRat a răspuns:

Viata este perfecta, de fapt totul este perfect daca ai ochi de persoana care priveste din culise.

| Sἶrenἶa a răspuns:

Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| BLKZ a răspuns:

Dumnezeu

| acinorev a răspuns (pentru pwp):

Ai dreptate!

| pwp a răspuns (pentru XxXxAlessiaXxX):

Ti-am dat o persoana si mi-ai dat nefolositor si eronat

| AnNaa67 a răspuns:

Perfectiunea e deja o descriere. Esti perfect, te descriu. Cred ca ai vrut sa spui cuvinte care te fac sa intelegi mai bine ce e aia perfectiunea.Nimeni nu e perfect...Hmm...
Perfect-bun in toate

| acinorev a răspuns (pentru XxXxAlessiaXxX):

Asa e. nefolositor!

| XxxAnkXxx a răspuns:

Pai... chestia e ca nu exista o persoana perfecta dar sa zicem ca daca ar fi insemna, ceea ce cred eu ca ar trebui sa fie:frumos, destept, talentat, bogat, simpatic, smecher adica sa fie popular cat de cat, spontan etc. acum nu imi mai vine ceva in cap dar daca imi mai aduc aminte iti spun...

| ivy a răspuns (pentru XxXxAlessiaXxX):

Imi pare rau ca vrei sa aflii perfectiunea... dar ce mai cauti aici daca vrei cu asa ardoare sa o cauti? citeste o carte iti recomand Perfecţiune - Ficțiune adulți. bafta!

| XxXxAlessiaXxX explică (pentru ivy):

Ivy draga mea eu am vrut sa vad ce insemna perfectiunea si din alte puncte de vedere.Eronat si nefolositor din partea mea.

| ivy a răspuns (pentru XxXxAlessiaXxX):

Inseamna ca nu stii ce inseamna cuvantul "eronat", si...nu, nu sunt fata happy

| pwp a răspuns (pentru acinorev):

:*

| CreeperTamer a răspuns:

Nutella.

| shadovv a răspuns:

Nu o descrii.

| bupy a răspuns:

Omul perfect, e asa cum il vezi tu.
Pentru ca o vorba sau ceva din credinta zice, ca "Daca Perfectiunea ar fi, Eu n-as mai exista.Deci din punctul tau de vedere.

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Eu vad perfectiunea in omul realizat si ferici.

Prin om realizat, eu vad un om cu o familie iubitoare, cu un servici care ii palce si cu o viata destul de frumoasa, o viata cu tot cu necazuri si probleme, dar peste care trece.

| Rikudou a răspuns:

Utopie.

| Dumnezău a răspuns:

Drog al celor slabi, si detasati de realitate, ce nu pot privi anumite situatii obiectiv, sau au nevoie de idealuri imposibil de atins.

| harciog a răspuns:

Ceva care stiu toti ca nu exista dar, paradoxal, pe care o cauta toti.