| AvalohAlyn a întrebat:

Cum pot înțelege mai bine știința/medicina?

2 răspunsuri:
| Cynthia20 a răspuns:

Pentru medicina faci o facultate, cum ai vrea altfel sa o intelegi?

| relian a răspuns:

Cum? Treb sa studiezi detalii,iar daca nu o poti face singur sa ai pe cineva care te poate faca sa intelegi la nivel elementar, sa o ia de la inceput pas cu pas.
Asa din definitii si formule nu inveti nimic,toate astea trebuiesc desfacute aflate in amanunt,pentru ca definitia sau o formula este de fapt o scurtatura a ceva mult mai mare, mai vast, deci ele trebuiesc demonstrate cum se spune la scoala.

Dar si demonstratiile astea de cele mai multe ori is facute sau spuse de profesori la alt nivel decat ar trebui, ala explica la nivelul lui de cele mai multe ori, ei uita ca se adreseaza unor eleivi care de abia atunci cauta sa afle.