| Katy_8817 a întrebat:

Ce se intelege prin medicina alternativa?

3 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

In mod curent se foloseste "medicina alopata"care trateaza in special efectul bolii(nu cauza, si prea putin preventia), exista si celelalte tipuri de medicina (acestea toate formeaza "medicina alternativa"):"homeopata","med. traditionala chineza(acupunctura, presopunctura, etc), medicina naturista (fitoterapia, apiterapia, cromoterapia, etc.), psihoterapia si multe altele.

| NickiMinaj a răspuns:

Este acea practica a medicinei in care folosesti orice mai putin bisturiul big grin nu e nimic chirurgical : homeopatie, acupunctura, cromoterapie, presopunctura, reflexoterapie... no cutting, no fun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune intrebarea ta si pe Raspuns-Rapid, poate gasesti raspuns si mai castigi si 3 cartele vodafone cu 1000 de minute si 1000 sms uri! www.raspuns-rapid.info/concurs