| Zorgzor a întrebat:

Cum priviti viata, ca pe ceva ce trebuie luat in serios sau ca pe o gluma?
http://www.youtube.com/watch?v=L2Wx230gYJw&feature=youtu .be&t=27s

6 răspunsuri:
| miradoniz a răspuns:

Viata e o gluma... se întâmplă des sa fie una derizorie.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Viata e scurta si grea, si nedreapta.De ce sa trecem prin ea seriosi si fara sa glumim? Oricum tot la 2 metri sub pamant ajungem, de ce sa nu ne fi bucurat de toate? Ar trebui sa gasim puterea sa „facem haz de necaz" (in limita bunului simt, normal) mereu.

| WR104 a răspuns:

Viata e un joc in care intodeauna reguluile jocului le stabileste altii iar tu trebuie sa-ti joci rolul cat mai bine pentru a castiga.
Daca viata devine o gluma pentru tine atunci constinetizezi ca aproape nimic nu depinde de tine si ca cei din jurul tau nu fac parte din viata ta ci doar fac parte din lor.

| oliviaaa a răspuns:

Viata ce este viata. noi suntem viata caci fara noi evident nici viata nu ar exista sunt unele momente care credem ca nu mai exista viata pentru noi ca e doar o gluma si ca uneori neam saturat de ea. mai ales in virsta adolescentei.dar hai sa incercam sa privim lumea cu ceilalti ochi sa vedem cit e de frumoasa si apropo acest clip care ni l-ai aratat nu are nicio legatura este o prostie omeniasca

| Wøodenpints a răspuns:

Viaţa e o glumă. Iar dacă o tratezi altfel, eşti un om extrem de plictisitor şi meriţi să ai probleme.

| WhatheWow a răspuns:

Daca nu iei in serios viata si faci din Ea o gluma atunci vei descoperi ca e o gluma cam scurta.