| georgegeorge90 a întrebat:

Cum produce vaca lapte? Adica omu nu poate sa-si faca vreo operatie estetica sau ceva? laughing))

2 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

De ce sa-si faca operatie estetica? Si femeia de om produce lapte pentru propiul bebelus pana are nevoie de lapte, la fel cum vaca produce lapte pentru vitel in primele luni in care nu este capabil sa manance mancare consistenta.

Ciudat este ca doar noi consumam lapte si dupa perioada de intarcare, si doar noi consumam laptele de la un alt mamifer, si tot noi suntem prosti care credem ca laptele este un aliment super sanatos...Ce ciudata este specia umana...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Glandele mamare produc lapte.Sunt secretii care contin apa, grasimi si ce dumnezo o mai fi pe acolo.
Omul, dupa cateva cunostinte de chimie, a inceput sa-si produca singur laptele praf pentru bebelusi, in cutii de tabla, pentru viitorii oameni robotizati.
Aaaa, tu vrei sa zici ca daca tot bagi in tine alimente, ca sa-ti intretii corpul, de ce nu l-ai pune si la produs...lapte.Cred ca e o idee buna sa vezi in galantare, Telemea proaspata-12 lei kg productie directa vanzator.Era pe piata o samantana de la Rodica...ma duc sa vomit.