| ieu a întrebat:

Daca ar fi sa aproximezi distanta dintre pamant si luna, si ai ajunge la concluzia ca iti ia o viata sa ajungi acolo, te-ai duce doar de dragul de a pasi pe luna inainte sa mori?

14 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu. Ce să văd pe Lună?!
Dacă mi-ar lua 10% dintr-o viaţă să ajung măcar pe orbită ca să privesc lumea "de sus", m-aş duce.

| cristi202 a răspuns:

Depinde de cit de mult iti place astronomia. Cineva caruia ii place, ar face-o. Eu cred ca sunt alte lucruri mai importante de facut. Neil Armstrong a facut-o intr-un sens, caci pregatirea pentru acel "simplu" pas pe luna a durat ani, iar pericolele posibile au fost multe, deci a riscat mult.

| mihaibrasov a răspuns:

Nu m-as duce sa pasesc pe luna, pentru ca asta nu m-ar face cu nimic fericit. Fericirea e aici aproape, nu la distante mari... Trebuie doar descoperita.

| carminaburana43 a răspuns:

Evident nu.

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Vrei sa-ti zic raspunsul meu sincer?!?
NU! Nu m-as duce de dragul de a pasi pe luna. Sunt lucruri mult mai importante decat sa pasesc pe luna. Lol.Nu m-as duce chiar daca ar trebui sa imi iasa media 4 la cevalaughing.
LoL...
Nu, NU M-AS DUCE!

| Edd_4925 a răspuns:

Din moment ce iti ia "o viata" sa ajungi, inseamna ca practic...nu o sa ajungi. doar daca nu esti nemuritor, si tot ti-ar lua o viata sa ajungi, si tot nu ai ajunge...intelegi? e cam ilogica intrebarea ta.

| Bishop a răspuns:

Nu.Ar fi pierdere de timp. Cu siguranţă aş gasi lucruri mult mai importante de făcut decât să merg pe Lună înainte cu nu ştiu câţi zeci de ani [dacă ar fi cum zici tu] să mor. Cu banii cu cu care aş putea pleca pe lună aş vizita o gramada de locuri pe care aş vrea să le vizitez, m-aş distra, şi mai sunt şi prietenii şi familia, nu poţi să îi laşi balta "Bă eu ma duc pe Lună, ne vedem în cealalta viaţa dacă există. Adio." sunt persoane care ţin la tine, care te iubesc, nu ii poţi parăsii aşa. Şi oricum aş avea destul timp in viaţa de apoi[dacă există] să mă plimb pe luna, cine ştie, poate acolo ajung după moarte, să vezi după ce îmi bag unghia în gât "Ah, trebuia să ramân, nu trebuia să îi părăsesc, uite unde am ajuns"hee hee

| bogdan_5596 a răspuns:

vad ca prin intrebarile tale dai pe afara de inteligenta, cum se zice ca oamenii asematori tie traiesc mult mai mult tu ai sansa sa te reintorci, de ce nu iti iei boccelutza in spinare si o apuci spre luna, iti promit ca te astept cu doua surprize, cu flori in gara sau cu o garsoniera cu usa in tavan

| trustbogdan a răspuns:

Cu siguranta nu, viata e mult mai pretioasa decat o calatorie pana la Luna.

| Smoky89 a răspuns:

Sincer nu. Sunt lucruri mai importante de facut in viata decat sa ajungi pe luna lol.

| albastrucanoaptea a răspuns:

Pai ma gandesc ca daca ar fi sa imi dau seama ca imi ia o viata (si avand in vedere ca deja am o anumita varsta daca am ajuns macar sa pricep informatia asta - nu mai zic de o varsta necesara ca sa calatoresc in spatiu), e de la sine inteles ca nu am sa ajung in veci pe luna, avand in vedere ca deja mi s-a scurs o parte din viata si ca nu mai am o "viata intreaga" ca sa intrunesc cerintele calatoriei. Mi se pare fara sens intrebarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sint oameni care au chemare pentru asa ceva si daca descopera ca asta e calea lor toate celelante cai vor fi moarte pentru ei si vor pasi pe luna nu de drag ci pentru ca asa au simtit ei viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drum bun, cale batuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa ma duc nene, sa-mi pierd serviciul? Ar fi o nebunie, nu vezi ce criza este? Mai degraba, m-as duce s-o invit in oras pe Oana Cuzino. Ce-o fi, o fi!