| Catrice a întrebat:

Dacă ar fi sa te naști din nou, ai face aceleași lucruri ca și pana acum?!

34 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da.

| Necunoscutu92 a răspuns:

Probabil da lucrurile bune dar vezi tu în viața ai și multe greseli care te tragă în jos, deci nu o sa mai faci greșelile din viața anterioară

| RainmakerX a răspuns:

Unele da, altele nu.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Clar nu.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Daca trecem peste micul "schepsis" care ar fi ca ar trebui sa imi aduc aminte de viata pe care am avut-o, altfel intreaga intrebare e "pointless"

raspunsul meu e ca mi s-ar rupe de toate lucrurile pe care le-am facut bine sau rau
cu o singura exceptie:
cu 10 ani inaine de a muri maica-mea, as duce-o cu forta (daca altfel nu se poate) la RMN sa ii detecteze cancerul, odata la 3 luni, PE BANII MEI, dar CHIAR CU FORTA, prefer sa ma urasca decat sa o vad murind din nou, doar d'aia crying

| brokxy a răspuns:

NU! In acest moment viata mea e naspa. nu imi pot gasi loc de munca, probleme medicale, nu am bani. Dar daca m-as naste din nou mi-as dori sa ma fii nascut intr-o alta familie sau tara.

| venividivici2017 a răspuns:

Daca ar fi sa ma nasc din nou, as incerca una din urmatoarele variante, ceea ce nu fac acum:
1.Pe la 20 de ani, mi-as baga pl in ea de tara si facultate si as emigra.Prefer Canada, Australia, USA...nu stiu daca ar fi bine;
2.Mi-as schimba sexul.As trece la pasarica si as prosti un fraier.I-as manca banii, le-as conduce bolizii, as aparea pe sticla pe la nu stiu ce canal, samd.Dar evident ca nu se poate, evident ca nu as face asa ceva;
3.As da la o Academie:militieni, armata asta daca si ai mei ar avea ceva cascaval.In rest nu m-ar interesa de nimic, sa pun mana pe carte;
4.M-as muta la Teleorman.Cine stie, vecin cu "hotul cinstit", poate si eu prin politica sa mai "gasesc" cate un lingou de aur;
5.M-as face "impresar" ...pasaricismul este foarte bine platit, cat si greu de depistat.Mai imparti cate o mentosana in stanga-dreapta, totul merge struna,"septarul" parcat in scara, pe locuri de persoana cu handicap.
PS:Scuzati pamfletul happy

| Frank51 a răspuns:

In proportie de 80-90% da.

| darrio2007 a răspuns:

Din care voi?

| sabin89 a răspuns:

Păi toţi creştinii sunt născuţi din nou. De musulmani nu sunt sigur. happy

| Thecurious a răspuns (pentru sabin89):

Ai vrea sa detaliezi prima afirmatie?

| Catrice explică (pentru darrio2007):

*Nou* laughing nu știu dacă tastatura a corectat asa sau roboțelul TPU care dacă scrii 'I'm а' îți corectează cu "I m-a" (un exemplu din evenimentele recente)

PS: noi => cuplul care o sa te conceapă din nou laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru Catrice):

Concepe-ma, dragă. As vrea sa mai fiu bebe. Ma iau toate femeile in brate si pot sa le vad sanii de aproape. Daca ii si pipai nu vor spune nimic.

| Catrice explică (pentru darrio2007):

Dacă îți uiți fața printre ei e paradis, nu? rolling on the floor

| darrio2007 a răspuns (pentru Catrice):

Oho! Catifelati si calduti! Gata, ca ne sterge Cristina comentariile. Noapte buna!

| sabin89 a răspuns (pentru Thecurious):

Am uitat să pun icon-ul râzăreţ. Am crezut că se înţelege umorul şi fără el. laughing

| Thecurious a răspuns (pentru sabin89):

Nu iti inteleg umorul.

| Catrice explică (pentru darrio2007):

Noapte buna.

PS: o sa te concep ca și fata laughing

| Theo94 a răspuns:

Nu, as fi mult mai atent, asta daca as stii ca mi-am restartat viata.

| Ineys a răspuns:

Intrebarea asta imi aduce aminte de Hot Tube Time Machine. rolling on the floor
As face ce fac aia in film. As profita de anumite lucruri care stiu ca-mi vor aduce succes avand in vedere ca "cunosc" cumva viitorul (meu) sau ca stiu ce se va intampla daca fac X chestie.

| Hammurabi a răspuns:

Probabil că nu.
Aș mai testa și alte variante, așa de curiozitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adică sa călătoresc, sa ma simt bine in timpul liber și sa nu dau doi bani pe dramatism și lamentări?
Da.

| Yee a răspuns:

Yee(Salut)! De facut la olita tot as face, deci...

| CleanHeart a răspuns:

Doar câteva restul le-aș schimba

| sabin89 a răspuns (pentru Thecurious):

Asta spun ei. Pe oricare l-ai întreba (baptist, penticostal...), îţi va spune că el este născut din nou. Dar este el? Dacă-l iei la bani mărunţi, nici n-ar fi capabil să îţi explice în ce constă asta, dar el este. Nu că e amuzant? Şi de ce n-ar fi şi musulmanii, dacă e s-o luăm la o adică? happy De ce n-am fi toţi? Ăia de prin Tibet ce cusur au?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| Thecurious a răspuns (pentru sabin89):

Te referi la reincarnare?

| Angelindeed a răspuns:

Nu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dta pui această întrebare incomplet.
Întrebarea completă ar fi.
Dacă ar fi să te naști din nou, ai proceda la fel ca și până acum în noua viață, având în vedere experiența ta de până acum?
Răspunsul este.
Este imposibil de răspuns.
La orice naștere, se pornește de la zero.
Toate condițiile în care mi-aș trăi noua viață ar fi cu totul altele față de cele pe care le-am avut în vechea viață.
Sunt experiențe și proceduri vechi pe care le-aș putea utiliza, experiențe negative pe care le-aș putea ocoli, dar ideea că viața veche trăită va determina ce și cum aș face în noua, este o exagerare pe care nu o pot concepe.
Răspunsul, aș face lucrurile diferit pentru că viața ar fi nouă, nu din cauză că am devenit eu super deștept trăind-o pe prima.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru venividivici2017):

Dacă e pamflet, deci nu este vorba despre dta.
Este descris un personaj frustrat de viața lui, care ar prefera să se nască din nou decât să ducă mai departe viața nasoală pe care o duce.
Eu în locul lui, mi-aș dori să mă nasc din alț părinți în noua viață.
Cei pe care i-a avut nu l-au învățat lucrurile esențiale din viață, care îl fac pe un om să fie om, valorile morale.
Din cauza asta, ochii cu care el ar trebui să vadă, și balanța cu care să aprecieze lumea sunt orbi ca ai justiției din antichitate. Balanța este trântită pe o parte, scoasă de pe pivotul de echilibru.
Ce vede el ca vină a situației lui ( născut, dar nu făcut).
De vină.
Țara în care s-a născut, propriul sex, școala obligatorie proastă ( aici are dreptate), ideea hoția politică și excrocheria pot să îi rezolve lui problemele bănești, care sunt în esență modul lui deficitar de a relaționa cu ceilalalți.
Blestemați părinți, nenorocit copil!
Blestemat fie TV-ul care l-a adus intr-o stare de zombi!