| Catrice a întrebat:

Dacă ar fi sa te naști din nou, ai face aceleași lucruri ca și pana acum?!

34 răspunsuri:
| Catrice explică (pentru sadrian46):

Ideea era ca dacă știind, în aceasta viata, de dinainte ce urmează sa faci, ce decizii și ce consecințe au, ai proceda tot la fel?
Nu era vorba de faptul că ai începe din stadiu de embrion.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Catrice):

Păi, ai spus - naștere din nou-.
Acum ai încurcat-o și mai rău întrebarea.
Stiind ce urmează să faci? Nu înțeleg.
Ce decizii și ce consecinte au? Nu înțeleg.
Decizii vechi în raport cu decizii noi?
Consecințele deciiziilor vechi și faceriele, procedurile vechi per cele noi?
Să mă fac că eu am înțeles ce ai vrut dta să spui, ca pe urmă să îmi spui că nu e așa, că nu e cu embrionul?
life is life, nu e cu dacă... atunci...

| Catrice explică (pentru sadrian46):

Nu înțelegi cam multe.
Sa spunem ca la un moment dat te întorci în timp în clipa în care te naști. Ești conștient de ceea ce ai făcut prima oară după acel moment. Întrebarea se referea dacă știind acest lucru, ai mai lua aceleași decizii sau ai face aceleași lucruri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.