| Andrei_Alex_1997_fjhn a întrebat:

Daca as lua un text x si in loc sa il citesc,il ascult la casti timp de o perioada,in loc sa ascult muzica pe strada, il voi retine mai repede?

4 răspunsuri:
| Steregoi a răspuns:

E mai usor.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de ce memorie a ta este mai buna, respectiv cea auditiva sau vizuala. In orice caz te va ajuta, indiferent de tipul de memorie, vorba aceea: repetarea este mama invataturii.

| darrio2007 a răspuns:

Pe strada poti fi distras de multe. Daca tot faci asta, stai undeva in liniste fara sa fii deranjat.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Incearca