| mirela_mirela a întrebat:

Credeti ca daca asculti muzica la maximum in casti acestea se strica mai repede? Mereu am aceasta impresie ca multe casti s-au stricat dupa o perioada de timp in care ascultam muzica tare.

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde ce casti si de cum se impaca cu sursa sunetului. Ideea e ca in general de pe la 80% din cit pot ele sa duca se cam pierd multe frecvente si mai mult asculti galagie decat muzica...

| Algo098 a răspuns:

Se pot strica si castile, dar cel mai important lucru e ca si auzul poate fi afectat si nu e putin lucru.