| KR0NSTADT a întrebat:

Dacă, prin absurd, ai putea să ștergi trecutul, ai face-o? De ce ar conta asta?

42 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,

Nu as face asta pentru ca nu as mai exista in prezent sau viitor.

| Ofiintă a răspuns:

O întrebare interesantă, de altfel.
Nu, n-aș șterge trecutul.
Prin intermediul acestui trecut am ajuns omul de astăzi.

| Frank51 a răspuns:

Dacă nu mi-ar aduce niciun beneficiu ce rost ar avea? Îmi place să trăiesc momentele bune și rele, parcă în cele rele simt că trăiesc cu adevărat, atunci când moare cineva, sau când auzi de un accident, și acele frisoane și tristețea care urmează ma face sa simt viața.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Fara trecut cine ai mai fi? Trecutul e cel care te-a modelat pe tine, tu cel din prezent.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Fie el chiar si rau...

| KR0NSTADT explică (pentru Frank51):

Franky, se pare că nu ești genul de om care iubește să se complacă în confortul vieții de zi cu zi. E bine.winking

| KR0NSTADT explică (pentru anonim_4396):

Allmight, ai există, fizic. Dar, cu siguranță nu au mai fi acel TU?

| SilentRain a răspuns:

Da,asa ma scuteam de regrete

| Februar30 a răspuns:

Pentru mine ar conta, pentru ca traiesc cu consecintele greselilor mele happy De multe ori ma intreb, cum ar fi viata mea daca nu s-ar fi intamplat cutare lucru, sau daca as fi actionat altfel.

| KR0NSTADT explică (pentru Ofiintă):

Ofiintă, deci, contează atât de mult să știm de ce suntem așa cum suntem?

| KR0NSTADT explică (pentru NeverGonnaLetYouDown):

AnywayTheWindBlows, de acord. Dar, de ce ar conta asta atât de mult în prezent și pe viitor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Având în vedere ca eram predispus depresiei orice as fi făcut rezultatul ar fi fost la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru KR0NSTADT):

Eu prin trecut inteleg si nasterea mea, tot un eveniment este si ala. Nu a specificat clar care parte din trecut big grin

| KR0NSTADT explică (pentru anonim_4396):

Overeem, noi am mai discutat diferite chestii. happy
Aici vorbim despre o ipotetică resetare, să-i spunem așa.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Te ai născut cu vulnerabilitate genetica, rezultatul ar fi fost la fel trust me, asa ca nu regreta nimic fi mandra de ceea ce ești asa cum ești.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru KR0NSTADT):

Da, știu despre ce vorbim despre reset factory, având în vedere ca m-am născut cu gena defecta (depresogena ) mai devreme sau mai târziu rezultatul ar fi fost la fel domne kronstdathappy

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Apreciez asta
Nu am cum sa fiu mandra de regretele mele, daca evitam acele greșeli categoric prezentul era altul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Nu ar fi fost draga mea, oricum te loveai de ele mai devreme sau mai târziu, o persoana care este perfect sănătoasă la lovituri grele reacționează altfel decât o persoana cu vulnerabilitate genetica, trece relativ mai ușor peste o trauma, soc emoțional și merge mai departe.de aia zic ca în cazul tău rezultatul ar fi fost la fel, oricum în viata ye loveai de chestii nedorite ca asa e viata nu e mereu roz. Sper ca te am lămurithappy

| KR0NSTADT explică (pentru Februar30):

Februar30, la un moment dat, în viața asta, trebuie să luăm o decizie. Bună sau rea, asta ne va arăta un viitor apropiat sau mai îndepărtat. Important este să conștientizăm faptul că viața noastră nu poate exista fără aceste alegeri. happy

| KR0NSTADT explică (pentru anonim_4396):

Allmight, corect. Există și alte feluri de trecut. Să știi că aici se poate extrapola, că de-aia există categoria filozofiei. happy

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns (pentru KR0NSTADT):

Ar conta... Ce va mai ramane din tine dupa ce stergi experientele care au contribuit la formarea ta ca persoana? Ai fi pur si simplu o carcasa goala

| KR0NSTADT explică (pentru anonim_4396):

Overeem, să știi că orice genă este purtătoare a unei informații acumulate la un moment dat. Iar asta nu înseamnă că informația aia nu poate suferi o supra-scriere la un alt moment dat.
Nu te complace în situația actuală. Totul este în continuă schimbare, de la macrocosmos la microcosmos. Depinde de noi ce informație genetică dăm urmașilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru KR0NSTADT):

Sa moara fapta dacă am înțeles ce ai zis, de mult nu am mai văzut un răspuns asa smart rolling on the floor nu ma complac, lupt ca să ma pot schimba, dar în spatele depresiei cred ca exista un tip de tulburare care acea tulburare o cauzează, adică eu orice as face tind tot către singurătate nu știu oamenii ma plictisesc. Ce răspuns doamne, asta înseamnă să fi mafiot happy

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca are genetica treaba cu decizile proaste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Deciziile sunt una, consecințele sunt alta. repet cunosc persoane care au primit lovituri extrem de grele de la viata si sunt cât se poate de ok, si persoane care de la un soc emoțional/trauma nu și au mai revenit, despre asta e vorba cu vulnerabilitatea genetica. Nu ai gena țeapana asta e chestia, nici eu de asemenea, trebuie sa trecem peste și sa nu ne mai vaitam sa fim tari. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru KR0NSTADT):

Ai fi tu un tip inteligent da gena nu ai cum sa o schimbi nici sa o fantezi. Asa stau lucrurile, asa au stat mereu, genele nu pot fi modificate când vrem noi.

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Neea'nu ma plang, nu ma consider o victima traumatizată
Doar ca imi pare rau de unele decizi proaste luate la nervii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

laughing nu te plângi decât aproape la fiecare răspuns rolling on the floor lasă draga noi sa fim sănătoși. Te pup sa ai o seara faina big grin

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde Gogule?laughing)
Nu țin minte sa fi spus cuiva regretele mele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Eee Mișule stai Chill rămâne între noi secretul happy