| Altair22 a întrebat:

De ce "Dreptatea este un lucru discutabil, iar puterea se recunoaste fara nicio discutie"?hee hee

6 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Dreptatea se afla in interes. Puterea este relativa si transferabila.

| Razvan a răspuns:

Pentru ca atunci cand ai dreptate nu ai neaparat si putere, mai ales in ziua de azi cand mori cu dreptatea in mana.Pe cand daca ai putere automat ai dreptate, pe principiul:"Seful are intotdeauna dreptate.Si cand n-are i se acorda"happy

| ary a răspuns:

„Se cuvine ca ceea ce-i drept sa fie urmat, este necesar ca
cel mai puternic sa fie ascultat. (Blaise Pascal)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dreptatea nu este un lucru discutabil, nu se recunoaste, asta da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dreptate implica intr-un fel si impartirea unei alte puteri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca, nu cred ca te vezi contrazicandu-l pe unu' care te invita la o discutie, tu fiind sigur ca ai dreptate, iar el fiind sigur de parul din mana sa.