| Superior a întrebat:

De ce exista ceva in locul a nimic?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca raspundem cu un dumnezeu a facut totul si pauza nu vom stii asta niciodata, dumnezeu e raspunsul la orice lucru pentru uni, exista ceva pentru ca a existat un big bang acum 13, 8 miliarde de ani

| Steregoi a răspuns:

Pentru ca ceea ce exista nu provine din nimic.

| Dandinelle a răspuns:

Si nimic e ceva.
dar cum s-a facut ceva din nimic? Doar religia si stiinta din ziua de azi pot sa ne raspunda. Desi pana si Teoria Big Bang este pur si simplu o teorie deci nu stim nimic.

| mentholinks a răspuns:

Fiindca asa a fost sa fie. Pana si zeul crestin daca exista, cu siguranta nu el a ales sa existe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un pic de magie făcută de energie, apoi un pic mai multă magie făcută de niște particule și tot așa. Se joaca și ele...

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Astea sunt basme