| Razvan a întrebat:

De ce raul invinge binele doar in povesti?

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Binele si raul sunt concepte relative. Pot ajuta pe cineva ( in conceptia mea de bine ) dar in acelasi timp ( in conceptia altora ) i-am facut cel mai mare rau.
Raul si binele sunt percepute diferit de fiecare am.Binele nu invinge raul.Niciodata nu s-au luptat.Mereu au fost frati, in aceiasi persoana.

35 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am citit intrebarea in graba si ti-am dat un ras aiurea, scuza-ma!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca vroiai sa spui ca binele invinge raul.In povesti se intampla asta pentru ca povestile sunt o lume pe care o modelezi asa cum vrei dupa sentimentele tale pe cand realitatea nu are sentimente...lucrurile se intampla si gata, insa in realitate nu cred ca exista un castigator, exista doar binele si raul care se completeaza una pe alta.De cele mai multe ori oamenii vad doar raul in acel intreg, dar daca te uiti mai atent vei vedea ca este si binele ascuns pe undevawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece tot timpul dam exemple negative Binele il tinem ascuns ca pe un trofeu Aface bine din punctul meu de vedere mi se pare un lucru normal dar defiecare data ca asteptam ca nu rasplata lasa de dorit Cred din aceasta cauza foarte multi se izoleaza sau traiesc mai mult din vise povesti etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai vazut ce-ai scrie?
te auzi ce spui? poate binele invingr raul dar nu cum ai scria tu.
gandeste-te mai bine pune putin mintea in miscare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu cred ca nu exista un raspuns ( binele invinge raul) asa vrea autorul sa porneasca de la ceva trist apui sa treaca la ceva fericit...cred.tongue da eu am gasit nici un raspuns...crying