| anonim_4396 a întrebat:

"De ce ţi-e frică, de aia nu scapi!" adevărat sau fals?

Răspuns Câştigător
| Isabela96 a răspuns:

Poti sa o ei ca fiind adevarata pentru ca daca iti este frica de ceva te candesti aproape mereu la acel lucru si de exemplu daca iti e frica de monstri(dau doar un exemplu si asta mi-a venit prima in minte) parca ii vezi atunci cand e intuneric si bate vantul si vezi cum misca crengile sau daca iti e frica de intuneric e cam acelasi lucri, in fine deci daca iti e frica de ceva nu scapi de el pentru ca e in mintea ta si sti ca iti e frica dar asta se intampla in cazuri fantastice iar daca de exemplu iti e frica sa nu fi dat afara de la munca si tu iti vezi de treaba si nu ti-ai facut dusmani nu are nici un motiv sa te conciedeze.
Deci citatul tau nu este nici adevarat nici fals pentru ca pentru fiecare om e altfel.
PENTRU MINE ACEST CITAT ESTE FALS DEOARECE IMI PLACE SA IMI TRAIESC VIATA SI NU MA GANDESC LA CE SE POATE INTAMPLA IN VIITOR EU JUDEC DOAR PREZENTUL SI DIN ACEASTA CLAUZA IMI PASTREZ MEREU ZAMBETUL PE BUZE
Deci pe scurt ar fi trebui sa spun ca trebuie sa iti infrunti frica si vei izbandi.
Sper ca te-am ajutat.

30 răspunsuri:
| raby a răspuns:

Fals