| LittleDrop a întrebat:

"De ce ti-e frica, de aceea nu scapi". Adevarat sau nu?

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu în totalitate. Mai sunt şi excepţii.

| AnneMarri a răspuns:

Şi adevărat şi fals. Depinde de situaţii.

| Amy a răspuns:

Buna! Intr-o anumita masura. Ironia sortii intervine uneori.

| BigV a răspuns:

Adevarat!

| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Acum depinde in ce consta frica. Cu totii ne temem de ceva. Ma tem de paianjeni, de analize (de sange, mai exact!), de inaltime, dar cel mai frica mi-e de oameni, chiar si de mine.
Acum putem spune ca faptul ca ma tem de paianjeni, va face ca toti paianjenii sa comploteze impotriva mea? laughing Nu, chiar deloc!
Dar da, se poate ca frica exagerata, devenita panica, sa-ti faca rau, sa-ti aduca tocmai ceea ce te inspaimanta.

| faranume_3531 a răspuns:

Pentru mine frica este o prostie big grin degeaba tie frica... degeaba plangi cand te doare. degeaba joci un joc cu cod... degeaba zic degeaba!