| anonim3333333333 a întrebat:

E corect sa spui intra frig in casa? Sau de fapt căldura se degajă.

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai poti sa spui si asta. Asa ne-a invatat limba noastra materna. Poti sa zici si ca este mai frig afara ca in casa si sa explici tot procedeul. Dar ramanem la lucrurile simple.

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Termenul frig nu exista in fizica, vorbim de lipsa unei calduri termice

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Corect... nu mai am ce sa mai zic laughing

| Nilsson a răspuns:

Expresia "intră frigul" poți să o consideri o formă poetică. happy

| anonim3333333333 explică (pentru Nilsson):

Ma refer la fizica?

| RAY a răspuns (pentru anonim3333333333):

De fapt căldura -aerul cald iasa din casa, nu intra nici un frig, iesind caldura temperatura scade, vara intra aer cald