Întrebare recomandată | Duhovnicul a întrebat:

Este adevarat ca timpul vindeca toate ranile? Chiar si pe cele mai profunde? Voi ati reusit sa treceti peste deceptii, esecuri, pierderi etc.?

48 răspunsuri:
| IoanaSorina a răspuns:

Da, e adevarat happy La mine s-au vindecat unele, dar acum s-a deschis alta problema, dar trec peste happy

Răspuns utilizator avertizat
| MudvayneMurderer a răspuns:

Si adevarat si fals. Unele rani nu pot fi vindecate nici intr-o mie de ani.

| turcudenis99 a răspuns:

Da, timpul le vindeca mai greu sau mai usor depinde de la caz la caz!

| Mariix a răspuns:

Da,pot spune ca e adevarat...partial happy. Adica unele rani, esecuri sau pe scurt lucruri care m-au facut sa sufar, am trecut peste dar cele mai profunde... unde rana e mai adanca, nu am trecut peste laughing happy

| Cozon3 a răspuns:

De-aia a inventat Dumnezeu uitarea pentru ca cu timpul uitamwinking si prin uitarea ne vindecam din deceptii, esecuri, pierderi etc...

| dinumario a răspuns:

Da,dar timpul trece greu

| IuĿii a răspuns:

Timpul nu videca toate ranile...doar ca noi ne maturizam si avem alt punct de vedere asupra lorhappy

| BybyxBianca a răspuns:

În niciun caz! nu trebuie ca noi să așteptăm ca problemele noastre să fie vindecate de către timp... Nu cred că a fost dovedită această chestie ( timpul rezolvă probleme) laughing iar dacă este așa, precum spun unii... cum ar fi ca toată lumea să aștepte ca timpul să le rezolve pe toate raised eyebrows nu prea are logică ( zic eu )

| Darin79 a răspuns:

Chm! poate ca sunt prea mica ca sa trag concluzia asta dar...nu cred ca timpul vindeca toate ranile...serios,adica din propria experienta mi-am dat seama de asta