| EmaS a întrebat:

Exista anumite subiecte care ne pasioneaza si altele de care nu suntem catusi de putin interesati. Unele experiente te pun in miscare si iti capteaza atentia, in timp ce celelalte, te plictisesc de moarte.Care sunt domeniile care te preocupa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O alta lume,unde sa pot merge mai departe, fara a mai fi atita chin si durere, poate mai multa credinta.Numai bine.

31 răspunsuri:
| EmaS explică:

Arcaluinoesascufundat
Hai sa incerc sa ma fac inteleasa.Nu stiu daca merita efortul.De ce crezi tu ca as incerca sa imi fac o imagine de crestina,cand daca as dori sa va fiu pe plac,as stii sa va dau raspunsuri dupa placerea voastra, si cred ca din punct de vedere omenesc, ar fi mult mai placut sa stiu ca v-am castigat simpatia.Sa stii ca in urma cu mai multi ani, aveam un grup de prieteni cu care mergeam impreuna la chefuri, si nu o sa-ti vina sa crezi ca eu eram sarea si piperul distractiilor.Ma puneau sa le spun bancuri si ne distram in felul lumii.As stii sa ma fac placuta voua, dar nu acesta este scopul meu.Domnul Isus mi-a schimbat viata si acum vreau sa ii fiu placuta lui Dumnezeu.Te inteleg foarte bine, asa gandeam si eu inainte, nu te condamn.Referitor la ce am scris in raspunsul anterior nu am vrut sa te jignesc, ma refeream la lupta spirituala care se da in fiecare dintre noi.Cum spunea si apostolul Pavel:,, Vreau sa fac binele si raul se tine lipit de mine.Este glasul lui Dumnezeu care ne indeamna sa facem binele, si glasul celui rau care ne indeamna la rau.