| tehnologiemoderna a întrebat:

Hei TPU

care sunt principalii factori de care depinde atingerea a ceea ce oamenii de stiinta numesc inteligenta artificiala tare (strong artificial inteligence )? ce ne impiedica in momentul de fata sa dispunem de ea?

2 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Exact aceiasi chestie care ne impiedica sa calatorim cu viteza luminii. Stim ca teoretic e posibil insa nu avem nici o idee cum.

Din cate situ eu pe inteligenta artificiala se lucreaza prin universitati dar nici unul din botii ai an-a trecut testul Turing.

| jagliua a răspuns:

E amuzant că ți-ai făcut cont doar pentru întrebarea asta.
Cred că ai citit un articol/văzut un film/văzut un video și ai avut o revelație.
Cel mai ok e să cauți pe google.
De fapt, recomand wait but why.
Uite și link.

https://waitbutwhy.com/2015/01/artificial-intelligence-revolution-1.html