| andrutzik a întrebat:

Sall! Cn a vazut filmul " Artificial Inteligence"? Este bun? Mi l recomanati? Funda pentru cel mai convingator vot

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Este unul dintre filmele mele SF preferate. Te avertizez totuși că e destul de trist. Un copil robot vrea să devină om și caută Zâna Albastră ca să-i îndeplinească dorința; preia tema din Pinocchio dar filmul este destul de original. Deși e în regia lui Spielberg se vede contribuția lui Stanley Kubrick din plin. Filmul este plin de naivitate și discrepanța, antiteza dintre realitate și lumea văzută prin ochii copilului face filmul foarte bun dar și trist. Are un final neașteptat! Recomand cu căldură!