| blackbone1776 a întrebat:

Hei TPU, se fac cercetari asupra medicinei si experimente medicale in Coreea de Nord?
Sunt publice rezultatele acestora pentru intreaga lume?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se fac cercetari asupra medicinei si experimente medicale in coreea de nord?
Da.
sunt publice rezultatele acestora pentru intreaga lume?
Nu.

Bula
| Bula a răspuns:

NICAIERI din lume nu se publica rezultatele cercetarilor, inainte ca ele sa fie inregistrate (inter)national.
Dupa inregistrare lucrarile intra sub incidenta legislatiei copyright si de brevete.

| blackbone1776 explică (pentru sadrian46):

Credeti ca exista descoperiri benefice umanitatii facute de ei? descoperiri de care noi nu stim... din cate stiu, exista lagare acolo, nu m-ar mira sa se faca experimente pe oameni!