| BATTLEGROUND a întrebat:

Hei TPU

se poate calatori printr-o gaura de vierme in siguranta?
Din ce am citit pe net orice obiect solid sar distruge trecerii printr-o gaura de vierme :p
Este adevarat?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nimeni nu stie cum poate fi pentru ca nu a intrat nimeni in asa ceva si sa se reantoarca. Multi confunda gaura de vierme cu gaura neagra care este intr-adevar distrugatoare.

| Zaygon a răspuns:

Prietenas, inca nu s-a calatorit printr-o gaura de vierne. Gaurile acestea sunt zone in care spatiul si timpul sunt deformate tinand cont de faptul ca universul nu este liniar.

Gaurile negre in schimb sunt niste ramasite de planete cu o densitate foarte mare si absortie foarte mare din aceasta cauza lumina este absorbita de ele. O gaura neagra are anumite forte de atractie in asa fel in apropierea ei timpul ai spatiul se modifica extrem de mult. Iar odata ce un corp intra in campul de atractie al gaurii negre este atras si da se distruge deoarece abiectul este subtiat la minimum asemenea unei macaroane. Cand un obiecte "cade" in gaura ea emite o cantite enorma de radiatii ceva asemanator cu un stomac balonat.

| Corsi a răspuns:

Orice trece printr-o gaura de viermi se face praf si scrum. Nu conteaza ca e solid sau lichid. Se face gaz