| EsteraIulia1918 a întrebat:

Hey, salut! Ma intrebam, voi, cei care scrieti carti pe wattpad, dar nu cu S.F., ci, din realitate, cum reusiti?laughing am nevoie de sfaturilaughing mersi mult:*:* logic, este ca voi da funda

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Dar ce e așa greu? Fiind wattpad nu cred că trebuie să iasă o capodoperă deci povestești pur și simplu niște fapte reale, pe care le-ai trăit tu dar puțin distorsionate de starea ta interioară(folosește diverse figuri de stil pentru a da culoare operei și pentru a reuși să armonizezi faptele alea reale cu ceea simți).

| CxqDiia a răspuns:

Nu e nici greu, dar nici ușor, încearcă sa combini utilul cu plăcutul. Încearcă sa îți scrii sentimentele in mare parte si... majoritatea gândurilor ce te fascinează. Trebuie sa ai si ceva ce îți place, gen... nu știu, "vampirii" si combini viața reala cu imaginația.