| anonim_4396 a întrebat:

Illuminati sunt stăpânii din umbra?
Sau..Este doar o Conspirației?

Răspuns Câştigător
| CinevaAnonimă a răspuns:

Da. Eu nu i-as numi chiar stapani, dar stiu bine sa manipuleze oameni. Si fac asta prin muzica, filme, in special prin internet.

54 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu te mai uita la atatea filme ca-ti strica! laughing

| Dariux a răspuns:

Illuminati este o organizatie secreta CE conduce lumea. Ea Te face faimos doar daca iti vinzi sufletul diabolului. De ex CABRON, DELIA, EMINEM, RIHANNA, ETC

| NAT0 a răspuns:

Vrăjeli.

| paqquky a răspuns:

Pai asta ar fi o teorie a conspiratiei si nu avem noi de unde sa stim laughing), dar e posibil sa existe.

| Albert_Petrescu_1971 a răspuns:

Da frate sigur...Si pamantul este plat...
Nu te mai uita la clipuri si filme de astea

| Clorox a răspuns (pentru Dariux):

Cred ca te uiti prea mult la filme laughing

| gamer690 a răspuns:

Parerea mea este ca iluminati este doar o legenda un mit

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Illuminati sunt masonii ei conduc lumea mai mult din umbra si au averi colosale firme care mai de care. Baga vedete baga actori sportivi cantareti cu japca am impresia in organizatia lor si tot ei sunt cei care vor islamizarea europei. Sunt diabolici

| FluffyUnicorn a răspuns:

Illuminati sunt o ramura a masonilor. Da, ei controleaza lumea din umbra. Ei de obicei ii ademenesc pe oamenii care sunt mai usor de dus de nas, pacalindu-i ca ei fac un bine lumii, insa cei in gradele mai inalte il slavesc pe satana si fac tot felul de ritualuri. Multe celebritati fac parte din Illumimati, cand devin masoni, fac niste juraminte, si practic isi vand sufletul diavolului. Delia, Antonia, Alex Velea, Rhianna si multi altii. Ei vor ca toate religiile sa se uneasca intr-una.

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns (pentru Dariux):

Hahahaaaaaaaaaaaa! tare! mai enumerăm Hillary clinton, Ana paucher, victor slav etc-ra! corect!

Răspuns utilizator avertizat
| TabletaSB a răspuns:

Tocmai asta e. Nu se stie. Posibil.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru gamer690):

Daca mai lasi jocurile care te manipuleaza poti afla multe, adica pe ce lume traiesti.
https://www.youtube.com/watch?v=4Xp8oieHU34&t=3257s

| Anirbas a răspuns:

Exista masoni, dar crede-ma, nu mai sunt cum au fost inainte. S-au trezit prea multi oameni ca sa mai fie asa puternici (sa poata manipula). Mai pot controla doar pe cei disperati sau pe cei fara cunoastere. In plus, unii dintre ei s-au dat si pe lumina...

| T0T a răspuns:

Da, ei te-au determinat să pui această întrebare că să își recunoască puterea.

| T0T a răspuns:

Tocmai am primit un mesaj interesant:

"nu stiu de ce e amuzant raspunsul meu. Tu esti unul din cei care nu vad realitatea iar cand o sa o vada o sa regrete. apropo iti spun de pe acum illuminati adica masonii o sa te faca sclav si pe majoritatea care stau cu mainile in buzunare si nici macar nu cred ca e adevarat iar atunci o sa plangi daca o sa le reuseasca pentru ca asta e scopul lor sclavagirea populatiei si dominarea lor din toate punctele de vedere"
Semnat, unul dintre marii filosofi TPU.(am zis că e prea genial ca să nu îl împărtășesc)

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CinevaAnonimă):

Tu stii asta si inca mai esti crestina? Daca tot stii cine sunt illuminati, cum se face ca nu stii si ce rol a avut religia in ultimii 2000 de ani?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Wow, cati oameni "close-minded".
Ce ziceti de aceasta piramida?
http://gandeste.org/general/cine-conduce-lumea-piramida-puterii/20836
Va recomand si acest site, atat timp cat nu ma luati cu "te uiti la prea multe filme" sau "vino cu o sursa mai credibila".
http://666soarelenegru.blogspot.ro/? m=1

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu cine sunt illuminati deoarece m-am informat de pe net. Si stiu si rolul religiilor care a fost acelasi din totdeauna.Credinta ortodoxa se va pastra inca foarte mult timp. Stiu ce vrei sa spui... : ca religiile au avut rolul de a manipula oamenii. Esti liber sa crezi ce vrei. Eu insa, cred ca ca sectele si masonii sunt cei care manipuleaza oamenii. Religia ortodoxa este una foarte veche, dar care nu manipuleaza pe nimeni, ci din contra, ii cheama pe oameni la Dumnezeu, dar lasandu-le si liberul arbitru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CinevaAnonimă):

Religia crestina este foarte veche? Avand in vedere ca omenirea are zeci de mii de ani vechime, o religie aparuta acum 2000 de ani ti se pare foarte veche? Dar de religiile antice vechi de mii si mii de ani de unde crestinismul si-a furat conceptele, ce parere ai?
Ce liber arbitru ne lasa religia? Daca nu mai suntem pe vremea inchizitiei unde cei ce nu se converteau la crestinism erau persecutati, asta nu inseamna ca acum exista liber arbitru, conceptele religiei sunt aceleasi, crestini obligati sa faca fapte bune si sa traiasca intr-o maniera plina de interdictii, in caz contrar sunt amenintati cu chinuri eterne de "dumnezeu", asta nu este liber arbitru.
Scopul religiei crestine a fost bine stiut inca de la inceputurile ei, sa distruga religiile antice si sa-i transforme pe Zeii antici ai oamenilor in "demoni", dar sa le zica cineva asta crestinilor este prea deplasat.
In timp ce oamenii credinciosi se roaga la "dumnezeu" sa-i scape de necazuri, acesti illuminati fac averi pe spatele saraciei lor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nica9876,are dreptate.
Nu inteleg ce vrei tu sa spui cu Mit-urile tale?!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru T0T):

100%Absurd!

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca te bazezi pe teoria evolutionista, atunci toata diascutia noastra e fara sens. Lumea nu are chiar atata timp de cand exista si daca iti place mitologia, citeste- o singur si fara sa obligi pe cineva sa o creada.

Apropo, miturile sunt o pierdere de timp si o multime de povesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CinevaAnonimă):

Nu ma bazez pe nicio teorie evolutionista, dar daca tu crezi ca omul a aparut acum 6000 de ani sau cand ti-a zis religia ca a aparut, eu zic sa te mai gandesti. Exista scrieri ce se vehiculeaza ca sunt vechi de peste 7000 de ani (tablitele din Tartaria de exemplu) dar fireste ca oamenii n-au stiut sa scrie inca de cand au fost creati, eu unul n-am nicio idee despre cat timp a trecut de la aparitia omului pana la primele sale scrieri.
Le poti multumi evreilor si inchizitiei pentru ca au distrus aproape toate manuscrisele si scrierile antice (eu nu cred nici pe departe ca incendierea bibliotecii din Alexandria a fost intamplatoare), motiv pentru care nu mai exista alte scrieri mai vechi decat Tablitele din Tartaria, dar eu ma indoiesc ca nici nu ar fi existat.
Ce zice biblia despre aparitia omului?
(Geneza 2.18-19) Domnul Dumnezeu a zis: "Nu este bine ca omul să fie singur; am să-i fac un ajutor potrivit pentru el." Domnul Dumnezeu a făcut din pământ toate fiarele câmpului şi toate păsările cerului; şi le-a adus la om, ca să vadă cum are să le numească; şi orice nume pe care-l dădea omul fiecărei vieţuitoare, acela-i era numele.
Deci "domnul" a facut omul si dupa a creat animalele pentru a-l ajuta (mai este un citat care zice ca de fapt animalele au fost primele create si dupa omul dar na, biblia este plina ochi de contradictii).
Pe tot internetul gasesti site-uri fara numar ce afirma ca unele animale au aparut cu zeci de milioane de ani in urma. Ce sa inteleg de aici, ca omul a aparut si el acum milioane de ani in urma? De ce sa nu imbinam ce zice stiinta cu ce zice religia?
Alta prostie pe care am mai auzit-o de la cineva este ca religia crestina a aparut cand a creat "dumnezeu" lumea. De aici ce sa deduc, ca lumea a aparut acum 2000 de ani?
De ce in biblie nu este precizat anul exact cand "dumnezeu" a creat lumea si oamenii?
Stiinta afirma ca omul "modern" a aparut acum aprox. 90.000-60.000 de ani in urma iar religia nu zice nimic concret despre cand a fost creat omul. Nici nu stii ce sa mai crezi, poate ca omul nu are 60.000-70.000 de ani vechime, dar in niciun caz nici 5000-6000 de ani sau cat crezi tu ca are.
Cat despre mituri, nu am nicio idee despre de vorbesti. Daca sustii ca religiile antice sunt mituri, atunci cazi de acord ca si religia crestina este fondata pe mituri si nu pe ceva concret.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dariux):

Cat e de secreta daca tu stii de ea?

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru anonim_4396):

Religia crestina nu isi are radacinile in alte religii si nici nu a existat de la inceputul lumii. La inceput oamenii sau credeau in Dumnezeu, sau erau pagani. Sper ca vei intelege ce am vrut sa spun.

| Stell99 a răspuns (pentru CatalinVictor1985):

Iluminatii nu sunt masoni.
Masonii sunt o organizatie fondata de iluminati.Iluminatii sunt sefii lor.
Iar iluminatii sunt 13 familii de incestuosi.Se inmultesc doar intre ei ca sa nu corceasca rasa lor pura.

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru Stell99):

Sunt impreuna la bine si la rau dar trebuie sa mai te documentezi despre ei

| Stell99 a răspuns (pentru CatalinVictor1985):

Eu sunt foarte documentat.
Tu afirmi bazaconii si dupa te contrazici singur.
Una e sa zici ca sunt acelasi lucru si alta e sa zici ca sunt impreuna si la bine si la greu.

Masonii sunt carnea de tun a iluminatilor ca sa stii si tu.
Iluminatii sunt cei mai puternici.Sunt sefii tututor

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru Stell99):

Esti foarte documentat dar nu ai nimic in cap. Citeste comentariul meu cand am spus ca illuminati si masonii sunt impreuna. Despre ce vorbesti tu ca ma contrazic si aberezi pe aici de sefi si nu mai stiu ce. Mai conteaza cine este seful cand ei sunt impreuna si la bine si la greu? char atat te duce capul? Sau ca hillary e mare preoteasa illuminati si barbasu e adevaratul hartuitor de femei, violator si pedofil dar a aruncat minciuna in curtea lui trump care nu a fost votat nici de bush care e din acelasi partid si e cu masoneria sau illuminati. Poti sa-mi spui si mie cum ma contrazic singur ca eu chiar nu inteleg este alt user fluffyunicorn mai sus a spus ca illuminati este o ramura a masonilor poate nu ai vazut bine de tot si spui ca eu afirm bazaconii sau ma contrazic singur.
Esti total aiurea si daca cauti putin ai sa afli ca illuminati a fost formata si din oameni ai masoneriei asa ca rasa lor nu e deloc pura pentru ca au fost formati din mai multe grupuri de oameni si scopul lor cu noua ordine mondiala e sa-si bata joc de toate rasele cum face acum cu europa si islamizarea ca sa ajungem toti niste prosti si sclavi sa ne manevreze ei cum vor.