| anonim_4396 a întrebat:

Luna plina chiar cauzeaza insomnii/anxietate? Sau este doar un mit?

38 răspunsuri:
| UnBroken2016 a răspuns:

Eu cred ca da. DIn cand in cand se intampla sa imi vina sa scot capul pe geam si sa fac AUUUUUUUUUUUUU. Doar de luna plina, evident.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru UnBroken2016):

Decat sa-ti creasca solzi si sa fugi pe insula Mako... :'(

| UnBroken2016 a răspuns (pentru anonim_4396):

S-ar fi potrivit mai bine cu zodia mea laughing

| BeeBia a răspuns:

Mit. Eu atat de bine dorm, nu am nici o problemalaughing

| RobinAlin31 a răspuns:

Normal ca-i un mit, nu am intalnit nici un caz pana acum, si m-am plimbat si am vorbit si am dormit in aceeasi incapere, 99% este un mit

| Nitunitu a răspuns:

Afecteaza doar vampirii, varcolacii, vrajitorii, lunaticii, posedatii si persoanele cu creativitate mare. La fiecare e diferit efectul

| seth2016 a răspuns:

Se pare ca da, dar nu au studiat multi legatura.

Intr-o noapte cu Luna plina, in timp ce erau la o bere, la niste oameni de stiinta elvetieni le-a venit ideea sa studieze influenta Lunii asupra somnului: https://www.psychologytoday.com/......your-sleep

| whatevernvm a răspuns (pentru UnBroken2016):

Asta ar explica multe

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Esti un dement!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

AUuuuuuuuuuuuuuzi la el straight face

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Nu uit ca vrei sa imi faci in ciuda cu United, asteapta ziua meciului!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Sa imi zici si mie. Cumpar bilet laughing

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Ca sa ce? Sa vezi cum tunarii castiga?

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu nu, Sa imi fac ca toti cocalarii selfie pe stadion sa iti trimit poza rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

rolling on the floor))))) ciobanismul in floare!

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Bwahahaha

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Cam gay dar cred ca se potrivea la perfectie laughing

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Ca a venit vorba de gay, livreaza-l catre Wenger, ala e la fel, poate asa scapam si noi de cancerul asta/

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

laughing

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Serios iti zic, gay gooners si Wenger se iubesc la infinit. Singurii care il apreciaza pe hodorog, daca as putea as semna petitii cu W0nger OUT!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Voi nu aveti ce face mai, va trebuie iubite laughing

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

rolling on the floor))))

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

SErios, la cat timp iti mananca, nu iti mai arde nici de fotbal laughing

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Nu o cred p-asta!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Problema ta. Acum ceva timp citeam o porcarie care le impingea pe fete la inselat cat timp baietii erau ocupat cu campionatul de fotbal. Cica " asa vezi daca se supara ca l-ai inselat, asa vezi ca tine la tine" laughing. Nu mai spune si de partea cand el pleaca. Aia e partea a 2

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Aa, campionatul de fotbal din 2014, o groaza de tarfe au publicat asa anunturirolling on the floor))

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Sunt nebun daca mor de ras de cam 10 minute la prostia asta?: :))
https://www.youtube.com/watch?v=_yH5iyn81Ks

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.Nu este un mit.La persoanele...mai speciale creeaza insomnii si anxietate.La fel si presiunea aerului scazuta sau ridicata peste normal, la fel si in zile cu nori pe cer.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce inseamna "mai speciale"? laughing