kongeriket
| kongeriket a întrebat:

Mai mulţi psihologi, dar şi câteva studii, au arătat faptul că persoanele care sunt înverşunate împotriva înseşi existenţei homosexualităţii sunt ei înşişi gay reprimaţi.
Mai pe româneşte, homofobii au cele mai multe tendinţe homosexuale pe care reprimându-şi-le în mod repetat, îşi provoacă frustrări imense ducând şi la o agresivitate în limbaj (şi chiar fizică) a acestora faţă de alţi homosexuali.

1. Ce părere aveţi? Sunt oare cei mai agresivi homofobi ei înşişi nişte homosexuali reprimaţi?
2. Indiferent de răspunsul de la prima întrebare, homosexuali reprimaţi în general există. Cine credeţi că e de vină sau, altfel spus, ce îi face să-şi autosuprime aceste dorinţe?
3. Ştiinţa încă nu ne poate da un răspuns complet şi raţional pentru existenţa homosexualităţii ceea ce înseamnă că încă putem filosofa mult şi bine. Prin urmare: Cum consideraţi voi că apare homosexualitatea în ceea ce priveşte o persoană? O consideraţi ceva genetic? Ceva indus în urma unor evenimente din timpul copilăriei/adolescenţei? Apare ea cumva din cauza dezamăgirilor repetate trăite în compania sexului opus?(lesbiană pentru că bărbaţii "e porci"/homosexual pentru că femeile "e nişte panarame") Sau ce anume? Şi, desigur, de ce consideraţi astfel?

Surse:
1. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8772014
2. http://danielasartori.com/homophobia_homosexuality_Adams _Wright_Lohr.pdf

P. S.: Vă rog evitaţi implicarea argumentelor religioase, măcar pentru întrebările 1 şi 2.

Răspuns Câştigător
| NickiMinaj a răspuns:

Homosexualitatea ( nu stiu daca e recunoscuta ca 'afectiune', dar tind sa cred ca da ) e in primul rand aia endocrina. mai poate fi si datorita unor traume, dar si datorita cutumei, deseori adevarata 'barbatii e porci/femeile e curve'. de asemenea, poate fi mimata - masca purtatorului devenind fata purtatorului.
homofobii, ca multe alte categorii umane inversunate impotriva unei alte categorii, sunt cretini, le e frica de ceea ce nu inteleg. a spune ca sunt neaparat homosexuali reprimati e o generalizare gratuita, merg pe varianta cu, cretini. cat despre punctul 2, sunt sute de oameni, milioane, miliarde care-si duc viata ca niste roboti sociali, cumparandu-si buna parere a celorlalti prin tzoale, masini ( in cazul celor bogati ) sau aspirand tainic la cei bogati - ar trebui sa ma mire faptul ca ar face orice pentru acceptarea sociala? hmmmnu.

76 răspunsuri:
| SatanaInIzmene a răspuns:

Vesnica pomenire laughing @Kongeriket, eu sunt mai de moda veche, tati, si nici pe departe atat de batran pe cat par.Chiar deloc.
Uite cum vad ochii mei situatia, cu toate ca nu prea vroiam sa ma bag in discutii unde o sa se lase cu certuri, cu mustrari morale, cu principii vizionare ale unor orbi etc.Homosexualitatea,ca e ea reprimata, expusa, mediatizata, condamnata e o - BOALA.Si scriu boala cu majuscule ca sa vada si entuziastii - FREE MIND.Cum apare? Cum evolueaza? Cum se manifesta intr-un final si care sunt cauzele? Stii ce? NU MA INTERESEAZA.Clar,toti avem pasaricile noastre, cum zice si @Crinu, asta nu inseamna ca pentru pasarica mea exista neaparat o creanga de sustinere.Nu frate, sunt bolnav, am nevoie de tratament ( psihologic, psihiatric, pe baza de socuri elecrice, pe baza de incarcerare ) asta sunt si cu asta merg.
Nu incer sa-mi gasesc scuze in copilaria-mi maltratata de parinti, in dezamagiri crunte din dragoste s. a. m. d Daca homosexualilor le gasim scuza, pai de ce nu am gasi scuza si pedofililor? Pai ce, lor le plac copiii, au avut in copilarie o papusa preferata si au ramas blocati la ea.Papusa s-a dus dracu si acum cauta un inlocuitor in fetitele blonde cu ochii albastri. Ce ai cu el? E si el om si-si cauta alinarea din copilarie.
Vezi?!
De ce homosexualii sunt mult mai acceptati si pedofilii sunt vanati mai rau ca vrajitoarele.Ambii au probleme cu capul.Merita tratament egal.
Ca tot suntem in epoca ¨free sex cu oricine si cu orice ¨, de ce nu legalizam necrofilia si zoofilia? Eu am o gainusa preferata si vreau s-o dezvirginez inaintea nenorocitului de cocos.Ai ceva impotriva raised eyebrows Pai daca cu mine ai, la homosexual de ce nu ai de comentat.Totul se rezuma la partea din care privesti situatia. AVIZ : Nici macar sa nu incercati sa veniti cu moralitatea peste raspunsul asta ca ma intorc...hee hee
E mult de vorbit dar sunt sigur ca ai inteles esenta happy In principiu, daca natura insasi considera ca: femeie + barbat = wrong! lua masuri de foarte mult timp.

| SatanaInIzmene a răspuns:

Oooo, Roxa, ce replica inteligenta. Uite o intrebare cu 3 variante de raspuns. Poti sa apelezi la oricine din lume.
Tatal tau era homosexual. Unde ajungeai tu in stadiul de spermatozoid:
1.In anusul altui barbat.
2.In gat
3.Inchisa intr-un prezervativ si aruncata la gunoi.

| SatanaInIzmene a răspuns:

Kongeriket : ¨ Asa ca chestie iti spun ca aparatorii drepturilor persoanelor gay sunt primii care condamna pedofilii ¨ - sa dea draq, aparatorii unor bolnavi condamna alti bolnavi! Asta ca gay-ii sa iasa fata curata in comparatie cu nenorocitii aia de pedofili care maltrateaza sufletul copilului, nu?
Stai sa ne intelegem, ca parca vad cum apare vreun destept zicand : Aaaa, pai tu ii aperi pe pedofili si ii condamni pe gay - Baaai, nu apar pe nimeni si nu condamn pe...de fapt, condamn doar propovaduitorii bolii si pe fanaticii sustinatori ai unei comunitati ...anormale.Efectul de maltratare psihologica a copiiilor il au si unii si altii.Imaginea unor gay, sau zoofili, sau necrofili, sau ce-or mai fi ei, expunandu-si preferintele sexuale in fata lor, ramane vesnic si iremediabil imprimata in retina si-n creier.
Mi se rupe de consimtamantul fiecaruia, ca se iubesc si isi dau la fund.BOALA e boala.Nu trebuie mascata si impachetata frumos, apoi servita publicului ca ceva : New Age! E stricaciune si puteeeeeee de la departare.
Aceiasi intrebare ti-o pun si tie si tuturor sustinatorilor gay sau a oricarei anomalii.

Tatal tau era homosexual. Unde ajungeai tu in stadiu de spermatozoid?
1.In anusul altui barbat
2.In gat
3.Inchis intr-un prezervativ si aruncat la gunoi.

Zi tu acum.Nu-ti pare bine ca tatal tau e hetero?

| ethel a răspuns (pentru SatanaInIzmene):

Pai da, se poate intampla ca tatal unor persoane sa fie gay.

Poveste reala:
Este data o familie. Sot si sotie, doi copii. Aparent o familie fericita, normala. Sotul a avut o experienta sexuala cu un gay. A divortat, formand un cuplu cu acel tip. Intrebat fiind, de ce a destramat casnicia/familia avuta, tipul a raspuns ca nicio femeie nu i-a putut oferi acea senzatie/satisfactie pe plan sexual pe care i-o ofera acel barbat.

| SatanaInIzmene a răspuns:

Off-topic : Esti baiat inteligent, iti place sa expui lucrurile asa cum sunt, fara menajamente si compromisuri.Scrii fluid, idee dupa idee, fara noduri si fara zig-zag-uri menite de a incurca.Esti atent la ce scrii, dar forma pe care o expui in scris e destul de agresiva si de foarte multe ori iti atrage antipatii.Vezi tu, nu toti raman cu ideea din spatele textului, multi raman cu textul in fata ideii.
Ai tendinta ( de foarte multe ori ) de a spune, nu literalmente, ci in subintelesul frazei : Bai, taci draq ca habar nu ai ce spui! - dar subintelesul textelor se intelege mai bine decat textul afisat.
Ok, asta a fost ca o parere personala. Poti sa inveti ceva sau sa o dai uitarii. Faci ce vrei happy

On-topic : In primul raspuns am zis: ¨ ...cu toate ca nu prea vroiam sa ma bag in discutii unde o sa se lase cu certuri, cu mustrari morale, cu principii vizionare ale unor orbi etc ¨ - premonitie adeverita laughing Eu stiu ca nu putem avea toti aceleasi conceptii, stiu ca ceea ce mie mi se pare normal, pentru tine e pe dos si invers.Stiu ca suntem oameni si diversitatea fiecaruia da nastere unor idei sau concepte, acceptate sau condamnate de multa lume.Imi place lumea in care traiesc, asa imperfecta cum este.Imi plac oamenii diversi cu activitati stric caracteristice. Dar, ca exista acest dar...NU m-am ferit niciodata sa condamn ceva ce este de condamnat, doar de dragul unui grup de oameni sustintori ai acelei probleme. Da, daca eu sunt singurul care condamn asa ceva, inseamna ca problema e la mine, dar cand cei care condamna sunt mai multi decat cei in cauza, atunci problema este la ei.

Intr-o padure de pomi fructiferi, nu poate aparea un maracine si sa spuna : Hei, e ok sa faci ciulini in loc de fructe!
Sa mori tu! - or sa zica pomii care fac fructe de mii de ani ( happy )

| SatanaInIzmene a răspuns:

Mda...
Postare fara sfarsit.Eu ma retrag.Am spus tot in raspunsurile de mai sus, in special in ultimul. Daca iti place sa rastalmacesti cuvinte, fraze si exemple din raspunsuri, nu vei invata nimic, doar iti vei intari convingerile personale.Dezbaterile se fac cu usile creierului deschise.La tine sunt semi. Fara suparare.
Pa

| SatanaInIzmene a răspuns:

Floatilla - voi chiar aveti impresia ca daca scoateti niste fraze dintr-un raspuns, le asezati dupa bunul plac si apoi catalogati autorul, nu raspunsul, cu ¨ atitudine care miroase de fel de graznic, in orice context ai pune-o ¨ sunteti imaginea de capatai a unor revolutionari ai moralismului.Eu te rog sa te abtii de la concluzii pripite asupra caracterului sau atitudinii mele asupra anumitor probleme.
Vrei explicatii? Pai hai sa-ti spun de ce am pus BOALA altaturi de NU MA INTERESEAZA.Homosexualismul apare ca incapacitatea barbatului de a identifica propria masculinitate. Ce inseamna pentru tine - incapacitate? Blocaj, neputinta, slabiciune s.am.d Unde se manifesta aceasta incapacitate? La nivelul creierului, clar! ( dar sunt sigur ca tu stii mai bine ) Cand un organ e blocat, sau in ¨incapacitate¨ de a-si indeplini functiile principiale, el e catalogat ca - BOLNAV.
NU MA INTERESEAZA - si anume, procesul prin care s-a blocat, cauzele sau finalitatea
In rest, nu-ti datorez nicio explicatie.Sunt prea finut sa ma cobor la nivelul jignirilor rezultate din raspunsuri cu atac la persoana ( happy )

| SatanaInIzmene a răspuns:

Cateodata am impresia ca : ori eu scriu prea aiurea si nu se intelege, ori voi cititi si intelegeti aiurea.Merg pe varianta 2.
Buuuun! Mai incarcam, poate de data asta chiar scriu pe intelesul tau si-al tuturor.
Opreste-te din scos frazele din context! Explicatiile ulterioare iti da impresia unei lipse totale de argumente si inaintarii unor atacuri asupra persoanei, nu a subiectului. Postarea propriu zisa, avea alta directie, cu acceptarea unor argumente proprii. Kongeriket nu a spus nicaieri ca : daca nu aduceti argumente stiintifice raspunsul este irelevant. Da, daca era vorba pe argumente stiintifice, se aduna aici toata Wikipedia.Cat timp am dreptul sa-mi expun orice argument personal, sincer iti spun, imi este egala cu zero parerea ta asupra lui.
1.Nu esti in masura sa-mi spui ce e relevant sau nu.
2.Nu esti in masura sa ma consideri demn de a purta discutii sau nu ( cu toate ca vad un interes pronuntat de a conversa cu mine ) si lista poate continua.
Toate ¨sfaturile¨ alea bune pe care vrei sa mi le dai, scoate in evidenta o megalomanie incipienta ( oare? ) si atitudinea ...atitudinea se incadreaza undeva deasupra norilor.
Vorba multa saracia omului happy
Floatilla : ¨Bineinteles, mie chiar nu-mi datorezi explicatii, dar in plan general iti datorezi chiar tie explicatii in momentul in care nu esti multumit de concluziile pe care ceilalti le trag in legatura cu persoana ta, nu te ascunde in case de sticla de genul "... daca scoateti niste fraze dintr-un raspuns, le asezati dupa bunul plac si apoi catalogati autorul..." pentru ca nu schimba absolut nimic, fi sincer si incearca sa VEZI ceea ce am scris mai sus, ca sincer chiar nu vreau sa ajung sa te consider troll sau greu de cap, pentru ca sunt oarecum convins ca nu esti. Ok?¨
Ok! Totusi, mi-a ramas o intrebare la care nu s-a gasit raspuns: Tatal tau era homosexual. Unde ajungeai tu in stadiul de spermatozoid:
1.In anusul/rectul ( mersi Kongeriket ) altui barbat.
2.In gat
3.Inchis intr-un prezervativ si aruncat la gunoi - poate reusesti tu!

| SatanaInIzmene a răspuns:

Felicitari! Ai reusit prin ultima postare sa explici ESENTA tuturor lucrurilor vii.

¨ ADN de la mama + ADN de la tata = TU ¨

Unde TU, esti spermatozoidul in functia ADN-ului. Te-ai prins de ce homosexualitatea schimba legile naturii? NU EXISTA MAMA.Cine ziceai ca e imbecil? mda...

| SatanaInIzmene a răspuns:

Kazimire, te mai asteptam pe aici dupa ce-ti iei vaca din lucernä?

| SatanaInIzmene a răspuns:

Floatilla - laughing ok... am ajuns, n-am ajuns, ultimele tale extrase sunt halucinante.Numai bine!
Kazimire - prietene, cand o sa inveti ca dupa PUNCT se incepe cu litera mare, mai stam de vorba.Pana atunci, esti un semi-analfabet.Si ca sa-l citez pe Kongeriket, ca tot suntem la postarea lui : Stai jos, 4!

Răspuns utilizator avertizat
| deeeeeebora a răspuns:

laughing nu-ti dau dreptate
nu putem sa generalizam

| Struţ_7924 a răspuns:

(sprijinire de off-topic)

@Floatilla, ai batut cuiu-n perete cu ultimul raspuns. Multumesc!

| tyana a răspuns:

Am avut un coleg de servici care la prima vedere iti dadea impresia unui mare afemeiat.Marea majoritate a doamnelor il ocoleau, evitau sa ramana cu el in aceeasi incapere pentru ca mereu facea aluzii sexuale de asemenea maniera incat o fata a depus plangere pentru hartuire sexuala.
Trebuie sa mai spun ca era casatorit de 16 ani, avea o fiica, o sotie extrem de frumoasa si in general erau considerati o familie reusita la prima vedere.
Peste ceva timp am auzit ca divorteaza, motivul fiind nu o femeie ci un barbatstraight face
Eu nu judec pe nimeni, fiecare face ce vrea cu viata lui, dar gandindu-ma la modul aproape agresiv in care acest tip curta femeile si facand o conexiune cu ce ai spus tu, ma gandesc ca omul vroia sa isi dovedeasca lui ca e heterosexual prin cat mai multe cuceriri feminine.Nu stiu daca a avut dezamagiri din partea femeilor pentru ca era un barbat extrem de atragator caruia banuiesc ca putine femei i-au spus, nu!
E posibil ca homosexualitatea sa apara si in urma unor dezamagiri, e posibil sa fie implicata si o cauza genetica(asa cum e in cazul alcoolului) sau pur si simplu acesti oameni isi gasesc implinirea intr-o jumatate de acelasi fel cu ei.
In Romania insa homosexualitatea e considerata pacat, perversiune, problema psihica! Am citit pe un site medical un strigat disperat de ajutor al unui barbat care se simtea atras de barbati si medicii si psihologii de acolo il indrumau spre psiholog si psihiatru, iar ceilalti spre popi sa se spovedeasca!
Concluzia mea e simpla:sa nu judecam oamenii dupa orientarea lor sexuala niciodata.Motivele pentru care unii fac astfel de alegeri poate ca nu le stiu nici ei, dar omul are doar o viata si daca si pe aia o traieste doar pentru a da bine in ochii majoritatii, ma intreb lui ce ii mai ramane? Banuiesc ca devenind homosexuali oamenii nu renunta la principii si automat trebuie priviti ca niste paria ai societatii!

| tyana a răspuns:

@Roxa din cei 16 ani lucrati in sanatate, multi din ei lucrati cu persoane care au probleme cu alcoolul.http://drugrehabexpert.org/alcool-de-reabilitare/cauzele-abuzului-de-alcool Uite aici cateva informatii in acest sens.

| haiZI a răspuns:

Isi reprima sentimentele, luand masca normalitatii, pentru a fi aceptati.
Cauza poate fi genetica doar in cazul aparitiei unei anomalii a naturii.Pe romaneste:unii nu reusesc sa nimereasca gaura care trebuie.Cazuri similare si dovedite stiintific au aparut si in randul animalelor, dar e vorba de un procentaj insignifiant.
Cauzele pot fi de ordin psihologic:orice familie infleunteaa cresterea si dezvoltarea copilului.In bine sau in rau.Totusi doar 10% din copii homosexualilor au adoptat aceasta orientare sexuala pe parcurs.
Homosexualitatea poate aparea(sau este adoptata) in urma dezamagirilor, neincrederii in propia persoana sau a persoanei de sex opus, de unii.Am observat cateva cazuri de oameni frustrati care gandesc:femeia e panarama chiar si aici pe site.
Intrebarea mea este:de ce iti pui tu intrebarile astea kongeritek Si in ce tabara te situezi?, ce crezi tu despre persoanele homosexuale si aici lasa deviza TPU deoparte.

| haiZI a răspuns:

Homosexualitatea a luat nastere in manastiri deci e posibil ca zeul pe care noi il veneram sa fie de fapt doar rezultatul al mintii bolnave ale homosexualilor. Ok exista si maica sfanta ca mama, reprezentanta a sexului feminin. Dar de ce in biserici, manastiri peretii sunt plini de icoane si picturi doar cu barbati?

| haiZI a răspuns:

Daca homosexualitatea va fi vreodata aceptata ca si normalitate, orientare sexuala(bolnava) sau sa gasesc langa gay in dictionar cuvantul afectiune Eu imi tau jos scula si imi gasesc o femeie care sa ma iubeasca si fara.Atunci ce mama naibii mai ai de spus? Deci n-ai cu cine frate, n-ai cu cine.Tratamentul e costisitor, propaganda multa.Sa se adope aceeasi politica ca si in unele tari sarace si sa fie executati ca da in unele tari persoanele gay sunt executate, impuscate in cap.Deci du-te acolo si spune unei tari intregi ca tu esti gay.

| haiZI a răspuns:

Eu as fi tacut daca nu te-ai fi luat de TheBugDude. Postul lui a fost impecabil, logic chiar amuzant.Si crede-ma ca pentru un om normal(cu orientare sexuala normala) e foarte greu sa rada sau sa faca o gluma pe tema homosexualitatii.Sunt sigur ca si-a dat silinta, cel putin eu nu as mai fi completat nimic.Si daca tu nu ai inteles ideea pe care care theBugDude a prezentat-o, se referea:la incetarea promovarii a imoralitatii.Si da, daca as fi avut 2 tati as fi scarbit de-a dreptul.Imposibil sa dezvolt sentimente de afectiune pentru asa persoane. M-as gandi serios sa ma sinucid sincer, pentru o viata pe care eu nu am ales-o.Ci altcineva a ales in locul meu.

| haiZI a răspuns:

Ultimul post anonim imi apartine, nu stiu ce naiba are de posteaza asa. Kongeritek eu nu stiu daca tu esti doar sustinator al homosexualitatii(a anormalului) sau esti chiar tu insuti de orientare sexuala gay ideea ramane aceeasi:oamenii care au un anumit confort din toate punctele de vedere, al normalitatii in primul rand nu vor acepta niciodata ideea de gay ca si normal.Nu trebuie sa ne schimbam noi(oamenii normalii) ci ei(persoanele gay).

| haiZI a răspuns:

Kongeriket tu vrei de fapt aprobarea noastra, nu sa dezbati.Eu nici macar nu imi pun intrebarile astea si de asta ma intrebam doar, tu de ce o faci?
In privinta dezbaterii te contrazici singur:care e ideea sa mai dezbati daca oricum tu vei ignora tot ce nu se potriveste cu ideiile si conceptiile tale.Si,stii ai spus-o chiar tu intr-un post anterior:un om nu ataca persoana ci argumentul sau ceva de genul.Deci eu nu te atat pe tine ci tampeniile pe care le sustii.Si daca spui din nou, ca e doar dezbatere care e rostul?, unde duce asta.Intrebarile astea o sa ti le pui multa vreme, fara sa gasesti un raspuns sau sa fii aprobat de sustinatorii normalitatii.De abia pot sa scriu ca am virusi in privinta scrisului pocit.

| haiZI a răspuns:

Din moment ce nu suferi de homosexualitate(daca e sa o iei ca si boala) sau de homofobie, e greu sa-ti dai cu parerea.
E ca si cum ai spune ca tu stii cum e sa ****, cand de fapt tu esti virgin.

| haiZI a răspuns:

Anonimule daca nu aduceai in discutie ca:planeta e suprapopulata aproape ca nu te-as fi recunoscut.Si daca normalitatea nu ar fi fost femie+barbat natura ar fi luat masuri si daca nu ar fi fost asa, acum nici tu nu te-ai mai fi nascut sa fi tampit.
Deci gay cu gay si normali cu normali ca nu se poate altfel.
Daca eu sunt bolnav ca-mi plac femeile tu esti batut de sorta sa sustii imoralitatea.Deci,imbecila e viata cu unii.Si sa te intrebi de ce, nu iti aduce un raspuns doar si mai multe intrebari.

| haiZI a răspuns:

Ideea e ca intotdeauna vor fi pe pamantul asta specimene care o vor lua pe dos sau in dos,la propiu sau sa generalizez persoane care adopta si promoveaza imoralitatea.Nu poti sa ii schimbi si nici sa stai cu ei la taclale nu poti.Ei au propia lor realitate si trebuie lasati in treaba lor.
Legile naturii(natura) nu are nevoie de argumente,justificari sau scuze din motivul unor persoane care adopta anormalul.Cum ai spus si tu(ma refer la TheBugDude) acesti indivizi trebuie sa acepte realitatea si sa ceara ajutor.TheBugDude vorbea ceva si tu ne spui noua de "starea primordiala" si in al doilea rand ce spui tu nu are sens.Deci mai citeste o carte si nu e un atac,ci un indemn spre invatatura.
De ce femeile lezby sunt ok si gay-i nu?
Intr-un cuplu format de doua femei(cuplu lezby) satisfacerea sexuala se desfasoara in mod normal(stimularea vaginului),exact ca si in cazul unui cuplu format din barbat si femeie.Si nu spune ceva in genul:pai cum ca ambele sunt femei,intr-un cuplu normal barbatul penetreaza femeia.Da,ai dreptate.Dar daca eu,barbat fiind am parte de un accident si imi taie tot penisul jos,ce inseamna ca sunt femeie?,.Nu,sunt barbat si in continuare imi voi satisface partenera cum pot,cu cat mi-a mai ramas,sau daca nu mai am deloc sunt anumite tehnici chirurgicale prin care pot sa-mi obtin penisul din nou(similare cu cele de marire a penisului).Si in al doilea rand cel mai important organ,responsabil de sexualitatea fiecaruia e creierul.
Pe de alta parte in cuplurile gay(formate din doi barbati),satisfacerea sexuala se desfasoara anormal(unul din parteneri este satisfacut prin penetrarea anusului celuilalt(ceea ce nu se intampla in cuplurile formate din barbat si femeie(cel putin eu nu am fost niciodata penetrat anal de o femeie),iar celalalt partener fiind cel penetrat,din nou precizez ca prietena mea nu are penis,ci vagin.
Am vorbit de satisfacerea sexuala,acum stiintific vorbind perpetuarea speciei.
Sunt cazuri in care cuplurile(formate din barbat si femeie) nu pot sa aiba copii din cauza ca inotatorii barbatului nu pot ajunge la tarm,pe scurt e impotent.Atunci femeia apeleaza la inotatorii unui barbat anonim si peste 9 luni se naste copilul.
Nimic anormal,in procesul care a condus la nasterea unei noi vieti.
La fel se intampla si in cazul cuplurilor lezby(femeia apeleaza la inotatorii unui barbat necunoscut) si noua luni mai tarziu se naste copilul.Exact ca si in cazul cuplului format din barbat si femeie.
Si aici aviz amatorilor:nu incercati sa aduceti in calcul teoria afectiunii,sau acel copil va fi crescut de doua femei,ceea ce nu se intampla in cuplul format din femeie si barbat,va avea doua mame.
Nu,copilul are o singura mama:cea a carui ovul a fost fecundat de spermatozoidul unui barbat.Si un singur tata undeva prin lumea larga.Perfect normal.
In cazul cuplului gay(format din 2 barbati) inmultirea poate avea loc doar anormal si doar in cazul in care:cuplul e format de un barbat si un alt individ care se presupune ca e barbat,dar de la natura s-a nascut femeie,adoptand pe parcurs transexualismul.
A facut operatie de schimbare a sexului(inlocuind vaginul cu penisul,prin procedee chirurgicale).Dar in acelasi timp a pastrat glandele reproducatoare specifice femeii(femelei).Deci in acest cuplu perpetuarea se realizeaza doar prin urmatoarele:
barbatul contribuie cu spermatozoizii:perfect normal
Dar celalat partener(se presupune ca e barbat),nu are vagin,are penis,e clar un barbat:dar de unde are un barbat ovare?
Si,intr-un cuplu format din femeie si barbat inmultirea se desfasoara firesc:penetrarea vaginului de catre penis,ovul de catre spermatozoid.
In cazul cuplurilor gay(formate din doi barbati,pentru-ca ei spun ca sunt barbati),ce anume penetreaza penisul?,.cum ajunge spermatozoidul la ovul?
Din nou amatorii vor spune:inmultirea in vitro sau alte metode.
Ok,perfect de acord dar cuplul e format din doi barbati:cum poate un barbat sa aiba ovare?,.Are rost sa precizez ca ADN-ul respectivului individ care se crede barbat(e defapt ADN de femeie?,deci fizic vorbind acel individ e femeie,atractia sexuala exercitandu-se asupra unui barbat la fel ca si in cazul cuplului(format din barbat si femeie).Nimic neobisnuit sau anormal.Deci ce e in neregula cu acest individ?-:faptul ca se crede barbat si a optat pentru schimbare de sex.Deci ideea e ca acesta femeie care a adoptat transexualismul simte acel instinct primar(atractia pentru persoana de sex opus) din moment ce se afla in ADN-ul ei,deci cauza pentru care a optat pentru schimbare de sex sau se crede barbat poate fi doar psihologica. Si nu veniti cu teorii in privinta ADN-ului pentru-ca e cel care defineste fiecare caracteristica in parte si nu poate fi schimbat,modificat(suna stupid doar sa te gandesti la asa ceva).Deci transexualismul=boala psihica,la fel ca si in cazul cuplurilor gay(formate din 2 barbati).
Si stiu ce vei zice:dar de cuplurile lezby,nu pomenesti nimic:nu o fac pentru-ca aceste cupluri nu incalca nici o regula a naturii.Si se stie(daca vei aduce afectiunea in discutie) ca o femeie poate dezvolta sentimente de afectiune pentru o alta.Si daca te referi la atractie sexuala si asta e posibil doar ca lucrurile stau putin diferit:nu se numeste atractie sexuala,ci dorinta de a fi satisfacut.La fel se intampla si in cazul cuplurilor gay(formate din 2 barbati),nu poti vorbii de atractie sexuala ci de dorinta de a fi satisfacut sexual,sa ejaculezi.
Sa-ti dau un ex:am o verisoara la care tin ca la o ruda,dar pentru-ca sunt barbat,simt aceea atractie pentru ea,pentru sexul opus.
Tin la un verisor,la fel ca si la o ruda:dar nu simt atractie sexuala pentru el,din moment ce e barbat.Si nici nu as putea din punct de vedere al normalitatii,din moment ce se afla in ADN-ul meu.
Daca in urma accidentului mi-am pierdut penisul si din cauza tratamentului cu steroizi de care am avut nevoie(da,se folosesc foarte mult in medicina) mi-au crescut si sani,ce inseamna asta ca sunt femeie?,Nu,sunt un barbat afectat de urmarile tratamentului cu scop de a trata,afectiunea,boala pe care am avut-o.Deci sunt suferind de o boala care imi afecteaza fizicul.Intelegi de ce corpul(fizicul,imaginea pe care o vezi in oglinda),nu te defineste ce fel de persoana esti.Ci creierul e cel care o face.Deci schimbarea de sex,sau practicile pe care persoanele gay(barbat cu barbat)pe care acestia le pun in aplicare se datoreaza unei afectiuni psihologice ca si boala sau(in cazul cuplurilor lezby),in urma unor deceptii.E valabil si la barbati(deceptiile),daca homosexualitatea nu e ceva genetic si se manifesta pe parcurs,fiind influentati.
Deci cuplurile lezby nu incalca nici o regula,pe cand cele(gay) formate din barbat si barbat le incalca pe toate,in special legea naturii si pe ceea a existentei in sine.
Flotila in privinta afirmatiei sau explicatiei eronata pe care ai incercat sa o dai,uite aici raspunsul logic:ADN-ul ne face asa cum suntem si nu avem de ales,e de la natura.In privinta homosexualitatii o adopti de unul singur.Ceea ce ai scris tu acolo suna total stupid.Gasesti intr-o carte despre femeile insarcinate(am uitat numele ca am citit-o acum 5 ani),etapele prin care trece un copil de la embrion la fat si asa mai departe.Se precizeaza mai ales dezoltare sexuala si etapele,tranformarii prin care se trece,fiind modelat de ADN).Creierul e cel mai important organ,practic el e identitatea noastra.Fara,am fi doar mormane de carne.Am explicat pe indelete si se intelege foarte bine,mai ales daca le pui cap la cap.
Remarca:mi-am pierdut timpul scriind si postand cand defapt nu fac decat sa intaresc si mai tare convingerile homosexualitaii.
Persoanele gay nu vor sa vada lucrurile din punct de vedere logic si poate nici nu pot.
Acum incearca sa convingi un alcolic ca bautura ii face rau sau un caine ca e peste.
In ceea ce ma priveste o sa-mi vad de ale mele si totusi acest timp irosit pe site,nu a fost in zadar,ci am invatat ca:intotdeauna va exista o minoritate,poate chiar majoritate care va promova sau adopta,sustine anormalul si ideea e ca cu acesti oameni nu se poate discuta,ci iei pusca si faci ceva in cazul in care iti este amennintat confortul psihologic oferit de normalitate.hai pa tpu

| haiZI a răspuns:

P. S din punct de vedere al sexualitatii, nu fizic.
TheBugDude foarte bine cum gandesti.mai sunt oameni morali, cu principii, convingeri si idei modelate dupa tiparul normalitatii care sustin moralitatea prin preajma. Sfat:lasa-i pe astia sa comenteze si fa-ti viata omule ca daca te argumentezi cu ei la cati sunt, tu nu iti mai traiesti viata.Si ei sunt cei chinuiti, sa nu fim si noi. Ei nu vor sa fie aceptati si sa fie lasati in pace, ei vor sa le-o recunoasteam ca ce fac ei e bine, e normal, ca urmeaza cursul firesc al lucrurilor.La fel cum face si un depresiv ei se adancesc in aceasta stare tot mai mult si cu cat le acorzi mai multa atentie, cu atat ei isi intaresc convingerile. Ei vor ca si noi sa fim ca ei, cel putin unii.Deci,eu iau pusca.hai numai bine

| haiZI a răspuns:

Intrebare(de fapt ii apartine lui TheBugDude)
Tatal tau era un homosexual. Tu unde ajungeai in stadiul de spermatozoid?
1.in anusul unui barbat?
2.in gat?
3.inchis in prezervativ si aruncat la gunoi?

Remarca; homosexualitatea nu se poate numi orientare sexuala.
Orientare sexuala:barbat+femeie=perpetuarea speciei
Boala psihica:. barbat+barbat=durere in dos+fecale
Deci eu ies:cum am mai spus:moralitate=0, moralitate=0.Ma inteleg mai bine cu bunicul, ca e surd.EU iau pusca.
Ma amuza de fiecare cand vorbesc pe internet cum persoanele latra, din spatele monitorului, crezand ca identitatea le este necunoscuta si ca sunt in siguranta.
Si cand isi dau seama ca se insala, ca nu sunt la control, se tranforma in mielusei.Si despre mielusei ce sa zic?
Sunt mancati de lup.

Răspuns utilizator avertizat