| WhatheWow a întrebat:

Nimeni nu meditează atunci când este fericit, într-un cuvânt, medităm la nefericire.
Ce este atunci meditația; e un exercițiu al minții prin care încercăm să ne împăcăm cu nefericirea; un mijloc de reflecţie asupra eventualelor greșeli și încercarea de-a le corija sau doar un mod prin care dorim să schimbăm valorile fericirii noastre?

Răspuns Câştigător
| Dreamer a răspuns:

Cand esti fericit trebuie sa traiesti momentul, clipa. Cea mai proasta idee ar fi sa meditezi. Fericirea este o iluzie scurta ce trebuie savurata din plin iar nefericirea o boala ce trebuie tratata prin orice mijloace posibile.

77 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru WhatheWow):

Da si nu. Celalalt gen de meditatie, de care spuneam inainte, te ajuta destul de mult sa intelegi ce-i si cu cei mai putin norocosi. Spre exemplu, pe mine m-a ajutat sa vad ca lumea nu e de fapt rea, asa cum eramconvinsa inainte. Tocmai faptul ca ne intristam atunci cand ne gandim la problemele generale arata ca lumea nu e rea, doar pierduta in spatiu. Asta pentru mine e un motiv de bucurie, mai este o sansa sa le corectam. Acum, de unde sa incepem oare? Aleg sa incep de la cercul foarte apropiat mie pentru ca asta imi este cel mai accesibil si atata putere am. Sper ca se va propaga...

| 4b a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-i mai zi nimic la filo ca-i ciuda ca noi suntem fericitilaughing

| 4b a răspuns (pentru Hombre):

laughing amu jacuzzi e la moda...mda, ma scuzati...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru 4b):

Lasa ca-I trece pana se marita. Ce ma 'nerva cand imi zicea mama asa, da' de cate ori mi-a trecut... laughing

| 4b a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing eu mer la nunta lui...vezi ca tu nu mai esti pe lista ca te tii in gura cu filosofiilaughing
Cius

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru 4b):

Eu merg la mananstire sa meditez de fericire pentru el laughing
P.S. stii unde ma gasesti dupa ce furi mireasawinking

| 4b a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai sa ne pocaim ca poate primim ignor de la pretenasu' nostru filosoflaughing
Seara fainawinking

| WhatheWow explică (pentru 4b):

Moooooor de invidie! laughing

| WhatheWow explică (pentru anonim_4396):

Să-mi treacă ce, nefericirea? Atunci cred că am să aștept mult și bine! Dacă la prima căsătorie nu mi-a ieșit fericirea-n cărți poate că va să fie la următoarea.
Apropo : vrei să te căsătorești cu mine ...sau nu dorești să-ți tulbure nimeni fericirea?! laughing

| WhatheWow explică (pentru 4b):

Așa, așa! Eu zic să treceți pe la EmaS să vă explice procesul pocăinței că de...e și acolo o tehnică! Și dacă dacă tot vorbim de nefericire, ignoranţă și jacuzzi ( că văd că Hombre uitase să-și trimită la păscut caprele, pe tarlaua întrebării mele ), filosofic vorbind, pot să te iubesc ...platonic? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru WhatheWow):

Mie-mi iei casa in Caraibe happy

| WhatheWow explică (pentru anonim_4396):

Undeee?! surprise Și ce facem cu ţânţarii că am auzit că e plin de ei p'acolo? Urăsc ţânţarii! laughing ...sau ne luăm plici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru WhatheWow):

Te invit numai iarna happy

| WhatheWow explică (pentru anonim_4396):

Iarna? laughing Păi și ce facem cu Moş Crăciun? Să vezi cum apare moşu' în bermude sau cu slip și cu placa de surfing în loc de sanie! laughing

| Lizzu a răspuns (pentru EmaS):

Sunt de acord cu tine aici, Ema!

| WhatheWow explică (pentru Lizzu):

Și eu sunt perfect de acord cu ea și bineînțeles cu tine. happy

| EmaS a răspuns (pentru WhatheWow):

Lasa-mi oitele in pace, iubeste si tu capritele ca Hombre! laughing

| WhatheWow explică (pentru EmaS):

Emaaa! Ce tanără esti! îmi dai și mie rețeta? laughing
Nu fii rea dragă; lasă-mă să mă simt bine și să mă filosofesc puțin cu " oițele " tale! ...sau ești geloasă?! surprise

| EmaS a răspuns (pentru WhatheWow):

Iti dau reteta, trebuie sa te pocaiesti si vei intinerii ca vulturul.

| WhatheWow explică (pentru EmaS):

Eram sigur că asta o să-mi propui! laughing Oricum... îţi mulțumesc frumos și-ţi doresc o zi frumoasă!

| EmaS a răspuns (pentru WhatheWow):

Mno! Faci cum crezi, eu ti-am spus care este secretul meu. Adopta un stil de viata sanatos, fara excese sau placeri de genul: alcool, tutun, nopti nedormite.winking
Si eu iti doresc o zi minunata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru WhatheWow):

Mosule, poti sa ai ce aparitie vrei tu atata vreme cat te tii bine de sacul ala happy

| WhatheWow explică (pentru anonim_4396):

"Moș, moș "; să vezi când inventează ăștia Viagra pentru spate, cât de drept stă sacul pe spatele Moşului! laughing

| WhatheWow explică (pentru EmaS):

Dacă aș fi sigur că tu ești în avatarul ăla m-aş pocăi mâine ...de două ori! laughing

| EmaS a răspuns (pentru WhatheWow):

Mai bine o singura data si bine! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru WhatheWow):

Mai putin ma intereseaza cum sta sacul, cat ma intereseaza cum sta altceva (drept).
Mi-a zis Ema sa-ti cant:
Mosule ce tanar esti
Pa ra ra ra ra ra raaaaaaaaaaaaa!
Adevarul e ca stiu sa-l dansez mai bine decat I'll can't sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-am cantat Ema. Sa te rogi pentru fericirea noastra ca te-oi invata si eu cum sa intri pe naspa in Rai (am experienta de la intratul prin cluburi).

| WhatheWow explică (pentru anonim_4396):

Ups, drăguţă! Nu-s atât de bătrân pe cum te gândești; încă mai frecventez și eu cluburile. laughing

| 4b a răspuns (pentru WhatheWow):

laughingpofta in cui filo mama...alt stres n-ai?laughing zi cu soare...
Numa' bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru WhatheWow):

Vrei sa intri pe naspa in cluburi, eh? Materialistule! Nici casa nu mi-ai luat, nici pe placa n-ai venit... sad