| SiEuILoveKazimir a întrebat:

Nu este o intrebare, cu atat mai putin ceva amuzant. Mi-am facut cont atat aici, cat si pe alte site-uri pentru a-mi posta intentia si anume:aceea de a ma sinucide.Nu am cui sa-i spun in rest, nu am pe nimeni si oricum, n-ar interesa pe cineva in mod deosebit.Cu atat mai putin pe voi, niste necunoscuti.Nu este un strigat de ajutor, nu este o gluma proasta, sunt gandurile mele, iar ceea ce m-a determinat sa postez este faptul ca ma adresez unor persoane necunoscute care, desi este posibil sa ma judece, vor citi postarea mea si vor afla ca in momentul acesta, cineva, undeva s-a stins din viata...

Răspuns Câştigător
| NickiMinaj a răspuns:

Inca o intrebare la care unii pot sa simuleze faptul ca le pasa.

64 răspunsuri:
| Ssshadow a răspuns:

Nu comentez :-|

| OmNom a răspuns:

Mai gandeste-te la ce vrei sa faci vezi partea buna a lucrurilor si du-te in natura sa vezi cat de frumoase ti le-a dat dumnezeu pe pamant vb cu mama ta despre sinucidere dar sa nu afle ca tu iti doresti asta apoi iti spun eu ca nu ai sa doresti sa pleci de aici de langa noi... mai stai si mai supravegheazaa lumea de aici nude acolo si daca nu reusesti sa treci de aceasta stare tute la un psiholog

| Petru_7202 a răspuns:

Sincer, daca nu as stii ca sunt oameni care le pasa de mine as face'o si eu, insa mia asteapta si tu putin, poate te razgandesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-mi un mesaj daca vrei sa discutam pe tema asta, crede-ma avem ce vorbi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ceva? Esti o persoana slaba straight face si poate chiar increzuta, care se crede prea buna sa mai traiasca in lumea asta. Sper sa te simti mandra de decizia ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow,u vb serios? Pai dc ai vrea sa t sinucizi?
Lasa-ti id-ul p privat la mine, daca vrei sa vb cu cineva, ca as vrea sa t ascult...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te judec si chiar daca ai spus ca nu este un strigat de ajutor si sunt doar gandurile tale,imi permit sa-ti dau niste sfaturi. Daca esti o persoana inteligenta le urmezi. Daca esti una lasa, nu le asculti si te sinucizi. Nu face asta.Este adevarat ca noi suntem niste necunoscuti, dar pe mine cel putin chiar ma intereseaza sa nu faci asta.Ridica-ti capul si traieste-ti viata cat iti este data, nu fugi singur/a inainte de vreme. Asta se numeste lasitate. Nu esti destul de puternic/a pentru a merge mai departe? Nu pot sa cred asta. Esti o persoana puternica, o persoana care trebuie sa creada in ea si sa-si traiasca viata.Si in plus, te poti sinucide de mii de ori insa de murit nu o poti face decat o singura data.Imi poti da id-ul tau, daca vrei sa vorbesti sau sa te descarci cuiva. Sunt una dintre cei pe care ii intereseaza sa nu faci asta. O vei face? Ne vei dezamagi pe noi, niste necunoscuti.Dar cu tine cum ramane? Te vei dezamagi si pe tine...prin lasitatea de care dai dovada vrand sa-ti iei viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai murit deja? am vazut ca ai postat si la Trivia.
Apasa tasta unu daca te zbati acolo, ca sa stiu, sa nu postez degeaba.
Provoaca o pana de curent, stiu ca fantomele sunt asociate cu asta.
Si cum naiba dai fundita? nu stiai ca noi cei care ne pierdem timpul pe aici, nu suportam sa dam sfaturi gratuite.
Pff, nici un rezultat, ok e mort, ma duc la "dragoste si sex".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vrut sa scriu ceva induiosator, dar singura expresie care imi vine in minte este "MARS IN PLUA MEA!". Deci... succes in activitatea dvs.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaaannng,daaaaaaang,daaaaaaaang.druuuum buuuun.sa-mi organizeeezi un coooomiteeeeet de priiiimiiireeeeee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba nu te omora, ca nu mai dorm eu bine la noapte...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevar graiesti! in momentul asta sunt milioane de cinevauri care undeva au murit.unu in plus? ce mai conteaza!
Vezi ce face timpul liber? ai prea mult timp liber si visezi la cai verzi pe pereti. Daca ai avea o ocupatie nu ai avea timp nici sa gandesti.Te-ai da peste cap sa iti intretii familia, sa ai grija de copii, sa fii folositor celor din jur...ai veni mort acasa de oboseala si ti-ai da seama ca iti lipsesc zile din viata ca sa continui ceea ce ai de facut. Timp liber, prea mult timp liber, asta de fapt te omoara pe tine.Cand oamenii se plictisesc incep sa gandeasca la "liber", isi cauta singuri probleme care sa le complice viata.Dar deh,"responsabilitatile" sunt mari si preferi sa te refugiezi in nimic.Nu-i asa ca-i mai usor sa iti pierzi timpul decat sa te uiti in jurul tau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faptul ca ai scris aici si pe alte site-uri, arata ca ai nevoie de atentie. Un sinucigas nu-si anunta intentia, scrie un biletel ori nu si trece la fapte. Nu te incurajez sa te sinucizi! Poate esti un adolescent aflat la pubertate... Oricum, poti atrage atentia si prin alte metode happy

| pufulete17 a răspuns:

Sa fim serios. Dumnezeu ne-a dat viata el ne`o ia.si cat de greu ne poate fi trebuie sa trecem peste pentru ca o viata avem si mai multe.trebuie sa profitam de ea la maxim si ce o fi o fi.nu mai conteaza! nu merita sa te sinucizilaughing

| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

NU deci nu are rost sa faci asta. Trebuie sa te bucuri de viata nu sa ii dai cu piciorul din cauza unor probleme care par fara rezolvare. Te rog, e o prostie ceea ce vrei sa faci. Nu o face!

| roby96 a răspuns:

Nu sunt credinciosu familiei,cu atat mai putin ca nu stiu nimic despre vreun sfant sau ceva,sunt mai mult cu stiinta,dar daca ne gandim la biserica,ce faci in viata materiala se reflecteaza in viata spirituala,si nu cred ca sinuciderea este cel mai bun lucru,nu stiu cati ani ai,nu stiu cum te cheama,si nici nu stiu de unde esti,asa e,daca faci asta nu voi stii daca ai murit sau nu,dar nu este bine la ce te gandesti,orice problema are o rezolvare, dar la problema care cine stie care o ai tu, sinuciderea nu e un raspuns...

| HappySadness a răspuns:

Nu fa asta! Vei ajunge in iad 100 % si este mult mai bine pe lumea asta nedreapta decat in focul etern! Vei regreta mai tarziu. Si nu esti singur! Toti cei de pe TPU suntem cu tine si nu trebuie sa faci gesturi din astea. Gandeste-te la consecinte sad

| whiterose26 a răspuns:

De ce ai gandurile astea sumbre? De ce te simti atat de deplorabil?

| AstaMicaTeIubesteMoolt a răspuns:

E groaznic,desi nu te cunosc,ma afecteaza pentru ca toti suntem oameni si avem dreptul la viata,trebuie sa profitam de ea si continuam indiferent de ce se intampla cu noi; nu vreau sa te judec si nici am dreptul,este viata ta.Dar,daca nu este prea tarziu,gandeste-te ca sunt oamenii aici,cat si apropiate tie desi probabil nu s-au aratat, care ar putea se te ajute moral.E un gest disperat, determinat de ceva ce probabil te-a terminat sau te-a facut sa suferi.Gandeste-te de mai multe ori inainte sa iei o decizie...
Meriti sa traiesti... orice ai fi facut sau orice s-ar fi intamplat...

| AstaMicaTeIubesteMoolt a răspuns:

As vrea sa te ajut, sa vorbim, sa te fac sa intelegi ca nu merita sa renunti la aceasta lupta cu viata...Da-mi un mesaj cu ID-ul tau sa vb...Te pup :* si Dumnezeu sa-ti lumineze mintea inainte sa faci vreo prostie

| Beykutza a răspuns:

Doamneeeeeeee este o gluma nu? te rog spune-mi ca glumesti! Ma luat tremuratul...sigur razi de noi

| trixie13 a răspuns:

Ai face o mare greseala, toate trec.Nu fa asa ceva.Retrage-te pentru. o vreme, uita de lume, de griji si de toate problemele pe care le ai.Se spune ca daca te sinucizi, D-zeu nu te va ierta si cel "rau" iti va chinuii sufletul intre cer si pamant atatia ani cat ar mai trebuii sa traiesti.Nu e numai asta e faptul ca tu mori, dar persoanele din jurul tau inca o sa sufere.Te rog nu o fa>big grin

| victoriapapi a răspuns:

Hey, NU FACEasta, hai SA VORBIM, spune ce te doare? vreau sa te ajut!

| roby2oo0 a răspuns:

E grav daca vrei sa te sinucizi...si eu am vrut de mai multe ori sa ma sinucid mai ales cand eram nervos si ma suparau parinti sau odata m-am suparat pe cel imi bun prieten la o tabara si vroeam sa ma arunc depe cladire...in ziua urmatoare m-am urcat iar pe acea cladire si imediat a venit prietenu meu si ma coborat caci eu i-am spus

| adriana18 a răspuns:

Dar totusi de ce vrei sa faci asta?

| Ady_5411 a răspuns:

Stai linistit prietene! laughing

| siminutzza a răspuns:

Daca vb serios nu ai dc sa faci asta...D-zeu nu ne-a dat o voata ca sa ne putem sinucide ne-a dat-o sa o traimtonguetongue

| RoTtEnBlAdE a răspuns:

Esti emo cumva?

| cookie09 a răspuns:

Just one clik please :o3
http://SPAM/u.php?user=Cookie09