| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU. Azi am filmat in timpul orei in clasa un alt coleg in timp ce facea niste miscari amuzante in fata clasei. Acesta m-a vazut si a strigat in gura mare sa auda si profesoara de sport din clasa ca filmez si m-a pus sa sterg filmarea si mi-a tinut predica ca nu am voie sa filmezi si etc. In videoclip aparea doar colegul meu si in plus nu am trimis videoclipul nicaieri si nimanui plus nici nu se afla pe telefonul meu. Ma simt prost pentru ce am facut si imi este tare frica daca se va ajunge la diriginta, parinti sau director, director - adjunct sa mi se scada nota. Motivul filmarii era ca era amuzant cum se maimutarea intentionat in fata clasei si nu aveam de gand sa il postez public ci doar sa il arat mai departe la cativa colegi de pe telefonul meu, nici macar sa il trimit. A fost o gluma proasta si profesoara mi-a spus ca daca era o profesoara mai nebuna sau rea se putea nu stiu ce si nu stiu ce. Colegii nu ma barfesc, nu este subiect de discutie general deci simt ca impactul resimtit de ceilalti nu este asa mare. Credeti ca se poate inrautati situatia? Ps: mi-am cerut scuze de la coleg si videoul la momentul de fata nu exista nicaieri si la nimeni nici macar la mine.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti fi sanctionat disciplinar, poate cu o observatie individuala, cel mult cu mustrare scrisa, dar nu cred ca o sa-ti scada nota la purtare pentru situatia descrisa, mai ales daca nu ai mai fost sanctionat disciplinar in acest an scolar.

| GinginsHan a răspuns (pentru Ioandelasal):

O sa vad maine in principiu parintii mei ju au fost sunati si alti colegi cu care am vorbit au spus ca au si uitat de incident si ca vrut doar sa ma sperie profesoara. Acum sper sa nu se duca vorba. Multumesc pentru seriozitate oricum!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Voi in loc sa invatati va tine ti de prostii, de ce mai mergi la scoala daca nu inveti? Sa faci pe nebunul?

| GinginsHan a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Eu sunt un baiat la locul meu nu fumez nu ma scalambai in clasa dar mi s-a parut chiar amuzant cum se maimutarea colegul si am uitat de orice regula si am vrut sa filmez