| anonim_4396 a întrebat:

Nu gasesc o poezie destul de frumoasa despre iarna... ajutati-ma va rog

4 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Compun eu una acum:
Cel mai urat, urat, urat, anotimp este iarna.
Sa vina varaaaaaaaaaaa!

Gata. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iarna iarna baba iarna, ai vinit si-s fara blana, tremur tot di frig sa ger, valeeeuu pier.am doar foc la inimioara, da sa stinge pan diseara, ca nu-mi da, desi eu cer, valeeeuu pier. mi sa-asterne iarna-mplete, nu mai merg demult la fete, uite, am ramas, becher, valeuuu pier. da tu daca tanar esti.lasa iarna.sa iubesti, multe fete, si frumoase.sa traiesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.poezii.md/cauta/
si la "termeni de cautare" scrii "iarna" si o sa gasesti destul de multe poezi...