| MeScorpion a întrebat:

O sa murim cu totii (nu conteaza cine-i primul). Ce parere aveti despre asta?

Răspuns Câştigător
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Adevarat...
" Toti vor sa ajunga in Rai, dar nimeni nu vrea sa moara." happy

41 răspunsuri:
| LoVeIsMyAir a răspuns:

Sunt impacata cu ideea asta, toti oamenii sunt muritori, doar spiritul e nemuritor.

| sWamP1993 a răspuns:

Tu sugerezi faptul ca ce rost are viata oricum murim, sugerezi ca tie ti egal daca mori maine sau peste 30 de ani. Daca da cred ca esti gol pe interior si ar trebui sa dai un sens vieti. Oricum murim dar sa ne bucuram de ce mai avem.

| anavic a răspuns:

E un lucru firesc, am venit pe rand si plecam pe sarite. Nu putem fi nemuritori si nici nu ne putem impotrivi acestei legi a naturii omului.

| Emanuella_8357 a răspuns:

Depinde la ce te referi. Sfarsitul lumii, mori de batranete, de boala, accidente. thinking
Cum toti mor, asa o sa murim si noi. nu avem ce face. Cand s-o inventa vreun leac pentru a devenii nemuritor, sa ma anuntati si pe mine. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să murim când o să dea Dumnezeu asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca il asculti pe Kazi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stie nimeni daca specia umana va disparea vreodata, sau va trai pe veci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e cursul vietii, nu avem ce face.

| HaruhiFujioka a răspuns:

Daca am fi nemuritori nu am incapea toti pe planeta. De exemplu: anul 1456 inainte de Hristos: nu stiu cati oameni or fi fost pe planeta si nu stiu cati se nasteau zilnic si pana acuma...imagineaza-ti cati ar fi.

| Raluca27 a răspuns:

Mie mi se pare nedrept ca o sa murim si o sa fim uitati si nu stim ce o sa se intample cu sufletul nostru! Si ma gandesc ca odata o sa moara si parintii mei si ce o sa ma fac eu!? Mi se pare asa frumoasa viata si atat de ciudata si mi se pare fabuloc cum putem sa ne miscam si nu pot sa-mi explic de unde ne iese vocea...A da si in legatura cu intrebarea mi se pare asa trist si ciudat ca tot ce-am facut in viata nu va mai conta.Si in legatura cu ce a scris un idiot /idioata mai jos dupa parerea ei dc nu exista Rai sau Iad! Pana la urma Dumnezeu exista! Si numai el stie cand murim!

| tututualu a răspuns:

Nu nu o sa murim

| lungu_4349 a răspuns:

Cine ti-a zis asta? Este o prostie. Sfatul meu nu-i ma-i asculta pe toti care vor sa ne sperie. Sper ca ti-am fost de folos. Bafta si numai bine.