| Hata a întrebat:

'nu aspectul fizic conteaza cel mai mult' auzim, citim asta foarte des, nu sunt de aceeasi parere, din punctul meu de vedere majoritatea nu vrem sa recunoastem ca asta conteaza in primul rand...deci care-i treaba? voi ce parere aveti? mersi

Răspuns Câştigător
| kittycat_9803 a răspuns:

Cine zice ca aspectul fizic nu conteaza e ipocrit. Si cu asta am zis totul. Caracterul omului de langa tine conteaza si mai mult, dar trebuie sa fii cu cineva cu care nu-ti e rusine sa iesi pe strada sau sa te afisezi cu el/ea.

9 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Da, asa e majoritatea nu vrem sa recunoastem!straight faceAsta e adevarul.Ne ascundem dupa deget.

| lyrics a răspuns:

Conteaza in proportie de vreo 20% pentru mine.
adica sa fie cineva cu care sa pot iesi in oras.
mai e si partea ca sa se comporte civilizat.
degeaba e el frumos daca nu are bunele maniere.

| Crs a răspuns:

Da! Conteaza si chiar intr-un procent destul de mare! As fi ipocrita sa nu recunosc ca imi pasa cum arata persoana de langa mine, sa fie ingrijit in primul rand si sa aiba un aspect placut! Conteaza si sufletul, comportamentul si cum este el ca persoana, dar conteaza si aspectul exterior la fel de mult ca si cel interior! Chiar daca o data cu varsta se mai duce din frumusete, tu atunci cand iubesti oricum o sa il vezi tot frumos!

Răspuns utilizator avertizat
| CARMENCITA a răspuns:

Pentru unii conteaza, pentru altii nu.Pentru mine conteaza uneri, dar uneori nu.

| roxy_9087 a răspuns:

Eu recunosc ca pentru mine conteaza dar nu la toata lumea.insa daca vad pe strada un cuplu de ex primul lucru pe care il fac ma uit sa vada care cat e de frumos. poate nu e bine dar asa sunt eu si nu am de ce sa ascund asta.

| Pijamale a răspuns:

Aspectul fizic conteaza cel mai mult la prima intalnire. prima impresie o faci decat o data. si asta de obicei se formeaza legat de cum arati, ca nu ti citeste nimeni in privire ce personalitate puternica ai tu.
si din momentul ala, pe masura ce persoana respectiva te cunoaste mai mult, aspectul fizic incepe sa conteze din ce in ce mai putin.
asta clar nu inseamna ca tinde sa nu mai conteze deloc, pentru ca tu ca persoana esti alcatuita din ambele aspecte, fizic si personalitate, si una singura nu e niciodata de ajuns. parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca pentru tinerii pana in 18-20 de ani care nu se gandesc la viitor conteaza doar aspectul fizic, pentru cei mai mari care se gandesc la casatorie, la viitor eu zic, ca nu conteaza deoarece poti sa fi frumos si prost ca atunci poate iti gasesti un mos sau o baba cu bani...

| malina_9825 a răspuns:

Eu cred ca aspectul fizic conteaza. daca placi pe cineva poti incerca sa il cunosti mai bine sa vezi cum e si in interior.