| DonEduardo a întrebat:

Pasarile simt emotii puternice?

10 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Nu iti mai raspund la intrebari ca nu dai funda.

| Yuoia a răspuns:

Tot ce este viu simte emotii.

| darrio2007 a răspuns:

Da.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Yuoia):

Iar daca te uiti la Disney si emotile au emotii big grin

| troleibuz a răspuns:

Frica sigur simt.

| Catrice a răspuns:

Normal,doar sunt ființe vii.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Avand in vedere cum se comporta animalele la diverse actiuni, da.

Acum ca sunt puternice, nu sunt puternice... cum definim o emotie puternica? happy

| Mosotti a răspuns:

Probabil ca simt si ele, ca doar nu se stie sigur pentru ca nu le-a intrebat nimeni. Insa nu ca mamiferele.
Oricum cu cat pe treapta de evolutie e mai sus, cu atata si sistemul emotional e mai dezvoltat.
De ex reptilele nu au chestia asta deloc, ca-s primitive rau, creierul mare lasa de dorit, de aia nici nu se ataseaza de tine daca le hranesti de mici.
Deci un crocodil e mai nesimtit ca o pasare si o pasare mai neemotionala decat un catel, pisica.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Emoție egal e-moție egal e-mișcare. Cu creierul interpretezi cu corpul te miști. În timpul e-moției creierul și corpul acționează împreună creierul cu e- iar corpul cu -moția. Au creier păsările? Au. deci au și ele e- de la e-moții. În mod sigur, creier de pasăre și emoții de pasăre. Au și emoții puternice? În mod sigur, dacă le vezi cum zboară.

| StrongHeart a răspuns:

Pasarile care zboara simbolizeaza libertatea sufletului.
Sunt chiar o expresie a emotiei, a iubirii Lui Dumnezeu fata de Creatie.