| RobertaCristina11110 a întrebat:

RECHINII AU URECHI?
Am nevoie urgent pentru
P.s. dau funda.

4 răspunsuri:
| YoULoVeAnGeL a răspuns:

Nu

| RobertaCristina11110 explică (pentru YoULoVeAnGeL):

Nu te cred.

| Zorn a răspuns:

"Auzul beneficiază de o trăsătură anatomică specifică - pe ambele laturi ale corpului, urechea internă este legată direct de exterior, printr-un orificiu - o trăsătură care nu există nici la peştii osoşi şi nici la tetrapode (amfibieni, reptile, păsări, mamifere)." (descopera.ro)

Deci, au urechi, doar ca nu din acelea care sa fluture pe langa ei ca la caine big grin.

| Celcestietot a răspuns:

Nu am vazut rechini cu urechi de om, dar in schimb, ei au urechi specifice speciei lor.