| andrei251 a întrebat:

Maine ma asculta la geografie... si vreau sa va intreb daca faza aia cu invatatul in somn, cu casetele, sau cu castile-n urechi ar da roade, va rog ajutati-ma repede. Am nevoie urgent!

9 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

încearcă și tu și te convingi că sunt 0 rezultatele
s-a făcut pe discovery și s-a constatat asta

| IMC90 a răspuns:

Nu, e o tampenie.

Invatatul se face cu cartea in fata si cu pixul si hartia in mana. Daca ar da roade toti am avea cate 7 facultati.

| Andreea14Bianca a răspuns:

Uite eu zic sa te apuci tu de invatat.Nu cred ca o sa dea roade si chiar daca ar da nu stiu daca ai putea sa dormi din cauza zgomotului.
Eu zic sa iti inveti frazele mai importante si sa incerci sa le memorezi cat de cat. Apoi maine inainte sa mergi la scoala mai repeta-ti odata lectia.
Eu prefer sa invat decat sa ma risc cu castile. Poti sa incerci si asta da e pe risc ori o sa memorezi ori o sa iei un mare 3happy

| Sburatorul a răspuns:

Naah, e doar o poveste de adormit copii din pacate.
Mai bine sacrifica-ti cateva ore de somn ca sa inveti treaz big grin

| Lex169 a răspuns:

Nu stiu daca e adevarat. Poate merge vezi si u.

| PaulCCraciun a răspuns:

Pune mana pe carte si lasa prostiile cu casete in somn, etc. Chiar daca acea "smecherie" ar fi adevarata, s-ar intampla numai in cazul in care somnul este profund, asa-numita "cea de-a 4a faza a somnului", iar daca tu esti stresat din cauza testului/ascultarii, somnul tau o sa fie unul foarte tulburat, de aici si senzatia de oboseala dimineata, chiar dupa ce ai dormit 8 ore. Ia si invata in seara asta cat poti, repeta bine bine, si culca-te devreme( in jur de 10-10:30, presupunand ca maine ai ore de dimineata) si dupa ce termini de invatat, incearca sa te gandesti cat mai putin la testul/ascultarea de maine. Poti incerca si cu casete etc. dar daca ascultarea este chiar maine, nu cred ca se merita riscul.

| KurseMarkSasuke a răspuns:

Cel mai bine inveti normal castile si alte chestii nu prea merg...

| PrinceOf a răspuns:

Nu incerca asta, nu da roade, degeaba incerci.

| PixieDust3 a răspuns:

laughing In primul rand. dar. In fine sujnt cam uimita de intrebatrea ta deci. e cred ca nu ar da roade sa faci asa. si pe mine m-a ascultat la geografie si am incercat aceeasi chestie si tot 8 am luat. Deci mai bine inveti decat sa patesti ca mine...