| Sp3ciaL0pS a întrebat:

care e cea mai mare pasare pradatoare dintre aceste 3 vulture,soim, uliu si care e cea mai experta in prada si puternica

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Soimul este expert in prada, poate fi dresat usor si scoate ochii prazii.
Vulturul este cea mai mare pasare de prada, mai exact vulturul barbos, cred.

8 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cea mai mare este Vulturul, iar cea mai expert este Uliul.Aceste din urma este un vinator desavirsit, vineaza in orice conditii si prinde prada in orice conditii spre deosebire de soim sau vulture.Vulturul prinde prada doar daca asta sta pe loc iar soimul doar daca prada este in zbor. Uliu in schimb prinde tot ce misca, tot ce zboare, tot ce sta ascuns si asa mai departe. Uite aici un articol despre uliu daca esti curios.http://www.descopera.ro/......in-romania

| Nickname1890 a răspuns:

Vulturul este cel mai mare, iar uliul cel mai mic dintre cei 3.

Răspuns utilizator avertizat
| ImmortalQueen a răspuns:

Buna.
Vulturul este cea mai mare pasare rapitoare din Europa.
Dar din alte surse am inteles ca este uliul.

| Sp3ciaL0pS explică:

Ma scuzati la gramaticawinking

| Sp3ciaL0pS explică:

M-am uitat pe net si am vazut ce poate face un vulture si stiu acum care e cel mai bun este vulturul are ciocul lung si ascutit si este un expert un vulture a luat un copil pe sus de vreo 7-8 ani si tatal sau nici nu a observant langa el era deci va dati seama

| IustinGood a răspuns:

Vulturul este cel mai mare si cel mai expert este soim-ul dupa parearea mea.

| emyy31 a răspuns:

Mai mare este vuturul, dar cel mai expert in prada este soimul